Városlista
2026. január 19, hétfő - Sára

Hírek

2012. Március 13. 07:03, kedd | Külföld
Forrás: OrientPress

Nem örül a Moodys a magyar patthelyzetnek

Nem örül a Moodys a magyar patthelyzetnek

Adósbesorolásunk szempontjából negatív hatású az IMF/EU-tárgyalások további csúszása – figyelmeztetett hétfőn a Moody's hitelminősítő. Jelenleg már a harmadik hónapja késlekedik a megállapodás.

Patthelyzetnek nevezte a Magyarország és az Európai Bizottság vitája miatt kialakuló vitát hétfői elemzésében a Moody's: a cég régiós elemzője, Alpona Banerji arra is figyelmeztetett, hogy a vita miatt hónapok óta késlekedő IMF- megállapodás igencsak negatívan hathat Magyarország adósbesorolására -pedig a magyar kormány Közép és Kelet-Európa legnagyobb hiteligényét jelentette be.

A Moody's korábban nemtetszését fejezte ki a kohéziós juttatások felfüggesztése miatt is – londoni elemzők között pedig már általánosnak számít az a vélekedés, hogy a magyar IMF-megállapodásra nyár előtt nem kerül sor, írja a hirado.hu .

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 19. 07:21, hétfő | Külföld

Brit miniszterelnök: nem helyénvaló NATO-szövetségeseket vámokkal fenyegetni Grönland ügyében

Keir Starmer brit kormányfő vasárnap közölte Donald Trump amerikai elnökkel, hogy nem helyénvaló, ha az Egyesült Államok vámokkal fenyegeti saját NATO-szövetségeseit a Grönland feletti szuverenitásról folyó vitában.

2026. Január 19. 07:20, hétfő | Külföld

Egy év alatt 130 milliárd dollárral nőtt az orosz aranytartalék értéke

Az orosz aranytartalék értéke a nemesfém drágulása miatt egy év alatt rekord nagyságban, 130 milliárd dollárral (43 ezer milliárd forint) nőtt – jelentette a RIA Novosztyi hírügynökség az orosz központi bank adataira hivatkozva.

2026. Január 15. 07:30, csütörtök | Külföld

Ursula von der Leyen: a grönlandiak számíthatnak ránk

Fontos számomra, hogy a grönlandiak ne csak szavakból, hanem tettekből is tudják: tiszteletben tartjuk a kívánságaikat és az érdekeiket, és számíthatnak ránk - jelentette ki az Európai Bizottság elnöke szerdán Brüsszelben.