Városlista
2026. január 31, szombat - Marcella

Hírek

2022. Április 12. 10:01, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu

Németországban elítélt pedofilt fogtak el Magyarországon

Németországban elítélt pedofilt fogtak el Magyarországon

Elfogott a magyar rendőrség egy német férfit, aki ellen a német hatóságok európai elfogatóparancsot adtak ki gyermek sérelmére elkövetett szexuális erőszak és szexuális kényszerítés miatt

- közölte a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) kedden a police.hu oldalon.

A közlemény szerint a férfi 1992 és 1999 között folyamatosan zaklatta és szexuálisan bántalmazta a rábízott gyermeket. A bíróság gyermek sérelmére elkövetett kétrendbeli szexuális erőszak és 26 rendbeli szexuális kényszerítés miatt jogerősen börtönbüntetésre ítélte a tettest, aki a kiszabott büntetést nem kezdte meg, és elérhetetlenné vált a német hatóságok számára.

A német rendőrség tudomása szerint a férfi külföldre utazott, ezért Türingia tartomány Erfurt Megyei Bírósága európai elfogatóparancsot bocsátott ki ellene. A külföldi célkörözési nyomozók április elsején az ENFAST (Célkörözési Egységes Európai Hálózat) magyarországi egységét, a KR NNI életvédelmi és célkörözési főosztályának munkatársait kérték arra, hogy a feltehetően Magyarországon bujkáló elítéltet elfogják - írták.

Tudatták: a férfit a rendőrök pénteken a Somogy megyei Igalon találták meg, majd őrizetbe vették. Kiadatásáról a későbbiekben döntenek a magyar hatóságok.

Címkék: elfogás, pedofil

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 31. 13:00, szombat | Belföld

Soltész Miklós: a béke reményének át kell hatnia gondolatainkat, szívünket és tetteinket

- jelentette ki a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára pénteken a Bács-Kiskun vármegyei Kunszentmiklóson.

2026. Január 31. 12:00, szombat | Belföld

Szijjártó Péter végre megszólalt a Benes-dekrétumok ügyében

Egy szlovákiai magyar politikust elvittek a rendőrök a pozsonyi tüntetésről.

2026. Január 31. 10:40, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: az Audi győri gyára folyamatosan növeli a termelését

Az Audi győri gyára nagyon sikeres, folyamatosan növeli a termelését, és idén új elektromos motortípus gyártását is megkezdik - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a tárca közlése szerint pénteken Budapesten.

2026. Január 30. 07:05, péntek | Belföld

Lantos Csaba: minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben

Minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben, aki valamilyen vezetéken kapja az energiát - közölte Lantos Csaba energiaügyi miniszter csütörtökön a Kormányinfón.