Városlista
2025. május 22, csütörtök - Júlia, Rita

Hírek

2018. Június 12. 07:19, kedd | Belföld
Forrás: mti

Nemzetközi egyezményeket tárgyal ma az Országgyűlés

Nemzetközi egyezményeket tárgyal ma az Országgyűlés

Tizenegy nemzetközi egyezményt tárgyal ma az Országgyűlés.

A napirenden lévő egyezmények között szerepel a Magyarország és Kína közötti, a diplomáciai célú ingatlanok vásárlásáról szóló megállapodás, amelynek révén a magyar fél megvásárolhatja a pekingi nagykövetség részére bérelt ingatlant, míg Kína a nagykövetségi rezidenciával szomszédos, Benczúr utcai ingatlant veheti meg.

A képviselők megvitatnak egy Kazahsztánnal kötött, a kölcsönös vízummentességről szóló módosított megállapodást is, továbbá légügyi egyezményeket Szingapúrral, a Moldovai Köztársasággal, Jordániával és Grúziával.

Több megállapodás is azért szerepel a napirenden, mert jegyzőkönyvvel kellett kiegészíteni azokat a horvát uniós csatlakozás miatt.

Az ülésnapra hét napirend előtti és három napirend utáni felszólalással is készülnek a képviselők.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld

A Hortobágyról telepítenek vissza vadlovakat Kazahsztánba

A Hortobágyról telepítenek vissza Przewalski-vadlovakat Kazahsztánba, az Altin Dala rezervátumba június folyamán

2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld

Háborúellenes költségvetésnek nevezte el Nagy Márton a jövő évi büdzsét

Háborúellenes költségvetésnek nevezte a 2026-os költségvetést a nemzetgazdasági miniszter a törvényjavaslat szerdai általános vitájában az Országgyűlésben.

2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a türk országok szerepe Magyarország energiaellátásában kulcsfontosságú

A türk országok szerepe Magyarország energiaellátásában kulcsfontosságú, ha olcsó energiát szeretnénk, ahhoz barátok kellenek, nem ellenségek - jelentette ki a miniszterelnök a Facebook-oldalán szerdán.

2025. Május 21. 07:30, szerda | Belföld

Hosszú távú járatok teljesítésére képes repülőt vett át a Wizz Air

Átvette első, hosszú távú járatok teljesítésére képes Airbus-repülőjét a gyártótól a Wizz Air – közölte a légitársaság kedden az MTI-vel.