Városlista
2025. október 8, szerda - Koppány

Hírek

2015. Október 29. 11:08, csütörtök | Helyi
Forrás: MTI

Női kosárlabda Euroliga - Megnyerte első hazai meccsét a Sopron

Női kosárlabda Euroliga - Megnyerte első hazai meccsét a Sopron

Két idegenbeli vereség után a Sopron hazai pályán legyőzte a spanyol Salamancát a női kosárlabda Euroliga harmadik fordulójában.

A csoport, 3. forduló:
Uniqa Sopron-Salamanca (spanyol) 73-67 (29-13, 15-13, 9-21, 20-20)
------------------------------------------------------------------
a magyar csapat legjobb dobói: Fegyverneky 15, Krnjics 14, Simon 12, Halvarsson 12, Crvendakic 10, Ciglar 10

A kontinentális elitbe egy év kihagyás után visszatérő magyar bajnok nagy győzelemmel hangolt a nemzetközi fordulóra, mivel vasárnap hosszabbítás után 84-82-re verte az NB I-ben ezüstérmes DVTK-t. A 2011-ben Euroliga-győztes Salamanca vereséggel kezdte a spanyol idényt, ám azóta már öt győzelmet aratott. A soproniak 2009-ben bejutottak a Final Fourba, amelynek Salamanca adott otthont, és a harmadik helyen végzett, akkor a rendezők bronzéremmel zártak.
A szerdai meccs 11-2-es soproni vezetéssel kezdődött, főként a nemrég érkezett svéd Lucie Halvarsson és a szerb-magyar Krnjics Szara jóvoltából. Nemsokára a februárban szült csapatkapitány, Fegyverneky Zsófia is bekapcsolódott a pontgyártásba, így a 8. percben 20-9 állt az eredményjelzőn. A 29-13-ról indult második negyedben Sterbenz László együttese már 21 pontra is meglépett (41-20), a nagyszünetben 44-26 volt az állás, Fegyverneky pedig 13 pontnál tartott.
A Salamanca egy 6-0-ás, majd 12-2-es rohammal kezdte a második félidőt, és 46-38-nál váratlanul izgalmas lett a meccs. A vendégek 21-9-re hozták a harmadik felvonást, így az utolsó negyed már csak 53-47-ről indult. A zöld-sárgák eleinte tartották 4-5 pontra olvadt előnyüket, majd négy perccel a vége előtt a spanyol alakulat átvette a vezetést (61-62). A szerb Aleksandra Crvendakic 66-66-nál triplával segítette a házigazdákat, majd Fegyverneky is betalált, így a hajrá végül a Soproné lett.
Az 1/2-es győzelmi mérlegnél tartó magyar bajnok jövő szerdán a tavaly és 2013-ban is Euroliga-ezüstérmes török Fenerbahcéhoz látogat.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 07. 16:38, kedd | Helyi

Újabb fákat ültettek, ezúttal Brennbergbányán

Töretlenül folytatódik a faültetési program Sopronban, melynek keretein belül tizenhat új fával gazdagodott a brennbergbányai Szent Borbála tér.

2025. Október 01. 14:26, szerda | Helyi

Ünnepelt a GYSEV

Központi Vasutasnapi Ünnepséget tartott a GYSEV Zrt., melyen közel 60 dolgozót díjaztak kiemelkedő munkájukért. Gratulálunk!

2025. Szeptember 30. 18:21, kedd | Helyi

Stressz, annak tünetei és hogyan küzdjünk meg vele

A mindennapjaink szerves részét képezi a stressz és a stresszhelyzettel való küzdelem. Ám a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ felhívja figyelmünket a jó és rossz stressz közötti különbségekre!

2025. Szeptember 29. 14:42, hétfő | Helyi

Újraindul a tanítóképzés a Benedeken

A Soproni Egyetem nagy bejelentést tett, miszerint 2026 szeptember újra indul a tanító alapszak. „A Benedek egy iskola, és most kitárjuk a kapuit a tanítójelöltek előtt. Szeretettel várjuk őket” – emelte ki a dékán.