Hírek
2019. Január 18. 05:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Nőtt a kiberfenyegetettség Magyarországon
Nőtt Magyarország kiberfenyegetettsége a tavalyi negyedik negyedévben az előző negyedévihez képest a Kaspersky Lab orosz kiberbizonsági vállalat negyedéves kimutatása, a Kaspersky Security Bulletin szerint.
Az internetes böngészéssel kapcsolatba hozható kockázatot 2,940 millió esetben semlegesítettek a Kaspersky Lab védelmi szoftverei a KSN (Kaspersky Security Network) rendszerben résztvevő magyarországi számítógépeken tavaly a negyedik negyedévben. A felhasználók 27,6 százalékát érte a negyedév folyamán a webes böngészésből eredő támadás, ezzel Magyarország a a 38. a globális veszélyeztetettségi ranglistán a kimutatás adatai szerint.
A harmadik negyedévben az 53. helyen állt Magyarország a böngészés kockázati rangsorában. Akkor 2,975 millió kártevőt semlegesítettek a Kaspersky Lab termékei a KSN hálózatban, és a felhasználók 26,6 százalékát érte támadás.
Lokális kockázatot, azaz különféle adathordozókon, USB, CD és DVD meghajtókon terjedő kártevő szoftvert 3,525 milliót fedeztek fel a cég termékei tavaly október-decemberben Magyarországon. A felhasználók 38,0 százaléka volt kitéve ilyen jellegű kockázatnak.
Magyarország, mint veszélyforrás a 43. helyen szerepelt a tavalyi negyedik negyedévben a kiberfenyegetések ranglistáján. A cég adatai szerint a globális kibertámadások 0,02 százaléka, 123 ezer támadás indult el magyarországi szerverekről.
A ranglistát az Egyesült Államok vezette a negyedik negyedévben a támadások 45,12 százalékával. A második legtöbb támadás, az összes 21,48 százaléka Hollandiából indult, a harmadik legtöbb pedig Németországból, 6,45 százalék. Az öt legnagyobb veszélyforrás közé még Franciaország került be 5,39 százalékkal és Oroszország 2,09 százalékkal - áll az orosz cég kimutatásában.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 22. 08:52, szombat | Belföld
Kövér László: nincs biztosabb szellemi iránytű, mint a józan ész
2025. November 22. 08:51, szombat | Belföld
Magyar Közút: téli csapadék érkezik, több hullámban, többféle formában
Az előttünk álló napokban országos szinten borult, csapadékos időre készüljünk, a csapadék halmazállapota folyamatosan változik - hívta fel a figyelmet a Magyar Közút Nonprofit Zrt. a Facebook-oldalán pénteken.
2025. November 22. 08:50, szombat | Belföld
Orbán Viktor: meg kell akadályozni, hogy az európaiak belemeneteljenek a háborúba
Meg kell akadályozni, hogy az európaiak belemeneteljenek az orosz-ukrán háborúba - jelentette ki a miniszterelnök pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.
2025. November 21. 07:29, péntek | Belföld
Fegyvert fogott a köztársasági elnök
Sulyok Tamás a Magyar Honvédség főparancsnokaként lő- és menetgyakorlatán vett részt, az MH BHD püspökszilágyi kiképzőbázisán.
