Hírek
2011. November 02. 14:21, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Nőtt a lakossági betétállomány
Viszonylag jól alakult a háztartások pénzügyi mérlege az első kilenc hónapban a hitelek és betétek mennyisége közötti egyensúly alapján – írja a szerdai Világgazdaság a Magyar Nemzeti Bank (MNB) adatai alapján.
Míg a lakossági és az egyéni vállalkozói ügyfelek hitelállománya 4 százalékkal, 8692,3 milliárd forintra nőtt a szeptember végéig tartó egy év alatt, addig a betéteknél 6,5 százalékos emelkedés után 7620,9 milliárdos mennyiséget regisztrált az MNB.
A hiteloldali növekedést kizárólag az árfolyamhatás okozza a háztartásoknál, amelyek az elmúlt egy évben több hitelt fizettek vissza, mint amennyit felvettek, mégis a hitelállomány még mindig több mint ezermilliárd forinttal nagyobb a betétekénél – olvasható a lapban. A vállalati hitelezésben az első három negyedév sem hozott áttörést: a szeptemberig tartó egy év alatt csekély mértékben, de csökkent a cégeknél lévő hitelállomány.
MTI
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 06. 17:00, hétfő | Belföld
Szállodaszövetség: folytatódott a forgalom erősödése a magyarországi szállodákban
2026. Április 06. 16:00, hétfő | Belföld
Magyar fejlesztés javíthatja az állatjólétet és a hatékonyságot a tejtermelő gazdaságokban
Magyar fejlesztésű, mesterséges intelligenciával támogatott szolgáltatás javíthatja az állatjólétet és a működtetés hatékonyságát a tejtermelő gazdaságokban – közölte az MTI-vel az Adutrade Farm Kft.
2026. Április 06. 11:00, hétfő | Belföld
Orbán Viktor Kiskundorozsmán ellenőrizte a Török Áramlat megerősített katonai védelmét
Egyelőre Magyarország gázellátása nincs veszélyben, de észnél kell lenni, a szükséges ellenőrzéseket és folyamatos védelmet teljesíteni kell
2026. Április 06. 09:46, hétfő | Belföld
Megnyílt a megújult Citadella - ingyenes programokkal várják az érdeklődőket
Megnyílt a budapesti Gellért-hegyen a megújult Citadella a nagyközönség előtt húsvétvasárnap kora délután, az alkalomból két napon keresztül ingyenes programokkal várják az érdeklődőket.
