Hírek
2020. Július 11. 09:08, szombat |
Bulvár
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Nőtt a világ dollármilliomosainak összesített vagyona tavaly

A világ dollármilliomosainak összesített vagyona tavaly 8,6 százalékkal 74 ezer milliárd dollárra nőtt a Capgemini pénzügyi tanácsadó cég éves jelentése szerint.
A World Wealth Report szerint a legalább egymillió dollár befektetéssel rendelkező magánszemélyek száma 8,8 százalékkal 19,6 millióra emelkedett tavaly.
A jelentés összeállítói szerint a vagyonosok számának és vagyonuk gyarapodásának elsődleges oka az értékpiacok szárnyalása volt. Érdekességként megjegyezték, hogy 2012 óta tavaly először nőtt nagyobb mértékben a milliomosok vagyona Észak-Amerikában, mint az ázsiai és csendes-óceáni térségben.
A dollármilliomosok száma tavaly Észak-Amerikába 10,9 százalékkal 6,3 millióra, a Közel-Keleten 9,3 százalékkal, Európában 8,7 százalékkal, az ázsiai és csendes-óceáni térégben 7,6 százalékkal, Afrikában 6,1 százalékkal, Latin-Amerikában pedig 2,7 százalékkal nőtt.
A milliomosok vagyona Észak-Amerikában 11 százalékkal 21 ezer 700 milliárd dollárra nőtt, ami minimálisan meghaladta az Egyesült Államok tavalyi 21 ezer 400 milliárd dolláros GDP értékét. A milliomosok vagyon a Közel-Keleten 10,2 százalékkal, Európában 8,7 százalékkal, az ázsiai és csendes-óceáni térségben 7,9 százalékkal, Afrikában 6,5 százalékkal, Latin-Amerikában pedig 4,4 százalékkal bővült.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Bulvár
A kormány szerint egyre több Voks levél tűnik el
Egyre több jelzés érkezik a kormányzathoz arról, hogy a megtörtént kézbesítés ellenére nem érkeznek meg a címzettekhez azok a Voks 2025 szavazólapok, amelyeken Ukrajna uniós csatlakozásáról nyilváníthatnak véleményt a választópolg
2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Bulvár
Újra megnyílt az állatsimogató a Fővárosi Állat- és Növénykertben
Megszűntek azok a korlátozások, amelyeket még márciusban vezettek be a száj- és körömfájásjárvány miatt, így újra látogatható az állatsimogató, illetve az Ausztrál-ösvény lakói közé is újra bemehet a közönség
2025. Május 19. 07:29, hétfő | Bulvár
Pajtalátogatásokkal és fényinstallációkkal mutatják be a csűrök és pajták világát az Őrségben
Pajtalátogatások, fényinstallációk és előadások mutatják be a csűrök és pajták világát a Kandela programsorozat keretében Szalafőn, Pityerszeren és Őriszentpéteren május 23. és 25. között.