Városlista
2025. október 27, hétfő - Szabina

Hírek

2020. Április 17. 07:14, péntek | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

Nőtt az áramfelhasználás az első negyedévben

Nőtt az áramfelhasználás az első negyedévben

A bruttó villamosenergia-felhasználás 2,3 százalékkal emelkedett Magyarországon az idén az első három hónapban a tavalyi év első három hónapjához képest,

az export-import szaldó 27,3 százalékos részaránya eközben elmarad a tavalyi 31,5 százaléktól - állapítható meg a Mavir Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító Zrt. (Mavir) honlapján frissen közzétett adatokból.

A magyar villamosenergia rendszer bruttó felhasználása 2020. január és március között elérte a 12,16 terawattórát, egy évvel korábban ugyanebben az időszakban 11,88 terawattóra volt. A felhasználásból az idén 8,8 terawattóra áramot a hazai erőművek állítottak elő, a többi importból származott. Tavaly az első negyedévben 8,18 terawattóra mennyiséget termeltek a hazai erőművek.

Az idén az első negyedévben 3,3 terawattóra áram érkezett külföldről, tavaly ugyanebben az időszakban 3,69 terawattóra. Az import aránya mindkét évben februárban volt a legmagasabb, az idén 29,19 százalék, 2019-ben 36,5 százalék. Tavaly a márciusi adat is magas volt, 35,49 százalék, míg az idén ebben a hónapban - amelynek közepétől már hatályos volt a veszélyhelyzet - mindössze 25,8 százalék.

A magyar villamosenergia rendszer bruttó felhasználása tavaly a teljes évben elérte a 45,6 terawattórát, amelyből 27,5 százalékot, 12,58 terawattórát tett ki az import. A rendszer csúcsterhelése tavaly december 4-én, történelmi rekordján 7099 megawatt volt.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 27. 07:48, hétfő | Belföld

Orbán Viktort fogadja XIV. Leó pápa

Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes társaságában látogatást tesz a Vatikánvárosi Államban és Rómában, az Olasz Köztársaságban - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály

2025. Október 27. 07:46, hétfő | Belföld

Bakondi György szerint nő a migrációs nyomás

Nő a migrációs nyomás, tavaly ilyenkor az elfogott határsértők száma meghaladta a 9300-at, idén pedig 11 400 határsértőt fogtak el a hatóságok a magyar határon

2025. Október 27. 07:45, hétfő | Belföld

Folytatódik a változékony időjárás a héten is

2025. Október 26. 07:54, vasárnap | Belföld

Országjárásra indulnak a Digitális Polgári Körök

A Digitális Polgári Körökben már több mint 90 000-en vagyunk, közülük tízezrek csatlakoztak hozzánk a Békemeneten.