Hírek
2013. Március 20. 15:48, szerda |
Helyi
Forrás: Budapesti Operettszínház
Nyáron újabb szuperprodukció Sopronban
Elfújta a szél. A híres regény musical változata.
Gerard Presgurvic Elfújta a szél című musicaljének magyarországi ősbemutatója 2013. július 26-án lesz Szegeden. Az ezt követő 3 előadás után a közönség augusztus 17-18-án, Sopronban, az MKB Musical Aréna Szabadtéri színpadán is megtekintheti a látványos produkciót.
Kerényi Miklós Gábor, a Budapesti Operettszínház főigazgatója szerint a Rómeó és Júliához hasonlóan Presgurvic fülbemászó zenéje mellett, az Elfújta a szél sikerének kulcsa is a klasszikus történetben van, amelyet mindenki ismer, és amelyből a szerző a legdrámaibb és legizgalmasabb részeket ragadta ki. "Létezik a zenés színháznak olyan válfaja, a musical, amely egyformán hat korosztályokra, különböző érdeklődésű emberekre - ez a zenés színház csodája" - tette hozzá az Operettszínház főigazgatója, egyben az előadás művészeti vezetője. A direktor elárulta azt is, a Rómeó és Júliához hasonlóan az Elfújta a szél című produkcióból is saját verziót készíthet az Operettszínház kreatív csapata. Az alkotógárda ugyanis szabad kezet kapott Gerard Presgurvic-tól a darab színpadra állításához. A musical magyar versszövegeit Kerényi Miklós Gábor és a rendező, Somogyi Szilárd közösen írták
Jegyek mindkét helyszínre kaphatók az Interticket országos hálózatában és a jegy.hu weboldalon!
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 28. 08:00, csütörtök | Helyi
Vitézy Dávid: újra elérhető az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer
Újra elérhető szerdától az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer (EMIG) - közölte a közlekedési és beruházási miniszter szerdán a Facebook-oldalán.
2026. Május 24. 12:00, vasárnap | Helyi
Labdarúgó NB I - Robbie Keane távozik a Ferencvárostól
Távozik posztjáról Robbie Keane, a labdarúgó Fizz Ligában ezüstérmes Ferencváros vezetőedzője - adta hírül szombat délután a zöld-fehér klub a honlapján megjelent közleményben.
2026. Május 22. 11:00, péntek | Helyi
Varga Mihály: eredményesen működött az MNB az utóbbi több mint egy évben
Eredményesen működött az utóbbi több mint egy évben az alapfeladatai ellátására összpontosító Magyar Nemzeti Bank (MNB) - mondta Varga Mihály jegybankelnök a Kell még mondanom valamit, Ildikó? podcast csütörtöki adásában.
2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi
Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben
A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.
