Városlista
2026. április 27, hétfő - Zita

Hírek

2017. Január 12. 19:26, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Ónos eső, jégpáncél és havazás – másodfokú a figyelmeztetés

Ónos eső, jégpáncél és havazás – másodfokú a figyelmeztetés

Három megyére és a fővárosra az ónos eső, szintén három megyére a havazás veszélye miatt adott ki másodfokú figyelmeztetést péntekre a meteorológiai szolgálat.

Hajnalban a tartós ónos eső jégpáncélt okozhat, a nap folyamán pedig több helyen 10, néhol akár 20 centiméternél is több hó hullhat. Emellett számos megyében eső, ónos eső, néhol a viharos szél veszélye miatt is elsőfokú figyelmeztetéseket adtak ki.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtökön az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzésében azt írta: kiterjedt csapadékzóna érkezik, amely az ország nagy részén jelentős csapadékot okoz. Pénteken a hajnali óráktól a kora délelőtti időszakig a Dunántúl északkeleti megyéiben, a Duna-Tisza közén és az Alföld déli részein előfordulhat ónos eső. A legtöbb helyen kevesebb mint 1 milliméternyi csapadék várható, de Pest megye keleti felén, a Jászságban és Bács-Kiskun megye északkeleti részén intenzívebb csapadékban 1 milliméter feletti jégpáncél is kialakulhat. Az ónos eső veszélye miatt Budapestre valamint Pest, Bács-Kiskun és Jász-Nagykun-Szolnok megyére másodfokú, Békés, Csongrád, Fejér, Hajdú-Bihar és Komárom-Esztergom megyére elsőfokú figyelmeztetést adtak ki.

Emellett eleinte még sokfelé eső várható, majd a délután folyamán északnyugat felől az esőt egyre nagyobb területen havas eső, később havazás váltja fel. Azonban az Északi-középhegység tágabb környezetében mindvégig havazás várható, így ott éjfélig jelentősebb mennyiség (nagyobb területen 10-15, de helyenként akár 20 centiméter) is felhalmozódhat. A Dél-Dunántúlon és Duna-Tisza közének középső területein 10, helyenként 15 centiméter körüli hó várható.

A sok eső veszélye miatt a fővárosra és Pest, Baranya, Bács-Kiskun, Fejér, Somogy, Tolna és Zala megyére adtak ki elsőfokú figyelmeztetést.

A havazás miatt három megyére másodfokú (narancs) figyelmeztetést adtak ki. Borsod-Abaúj-Zemplén, Heves és Nógrád megyében 24 óra alatt több mint 20 centiméternyi friss hó is hullhat. Szintén a havazás miatt Budapestre, Pest megyére, továbbá Baranya, Bács-Kiskun, Fejér, Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok, Somogy, Tolna, Veszprém és Zala megyére elsőfokú figyelmezetést adtak ki péntekre.

Kitértek arra is, hogy pénteken az éjjeli órákban az Északnyugati megyékben több helyen viharos lehet a szél. Emiatt Győr-Moson-Sopron, Vas és Veszprém megyére adtak ki elsőfokú figyelmeztetést.

Az előrejelzés szerint a legalacsonyabb hőmérséklet pénteken mínusz 5 és plusz 1 fok között várható, északkeleten lesz a hidegebb. A legmagasabb hőmérséklet mínusz 2 és plusz 4 fok között alakul.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 27. 13:00, hétfő | Belföld

Kósa Lajos nem veszi át parlamenti mandátumát

Kósa Lajos, a Fidesz alelnöke nem veszi át az országos listán szerzett parlamenti mandátumát és nem indul pártja tisztújító kongresszusán sem. Ezt a politikus vasárnap tette közzé a Facebook-oldalán.

2026. Április 27. 11:00, hétfő | Belföld

Az eddiginél korábban lép életbe a MÁV csoport előszezoni menetrendje

A MÁV-csoport előszezoni menetrendje az idén minden eddiginél korábban, már május 1-jétől életbe lép - közölte a közlekedési vállalat vasárnap az MTI-vel.

2026. Április 27. 10:00, hétfő | Belföld

Jogszabály-módosítást kezdeményez az Országgyűlésnél a győri önkormányzat több káros anyag határértékének előírásában

Felterjesztési jogával élve jogszabály-módosításra sarkallja az Országgyűlést több ipari eredetű, egészségre káros anyag levegőterheltségi és felszín alatti vízi határértékének előírásában a győri közgyűlés

2026. Április 27. 09:00, hétfő | Belföld

Kapitány István: Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, versenyképes ötletekre építi

Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, az életképes és versenyképes ötletekre építi, mert ebben rejlik a hosszú távú és fenntartható siker titka