Hírek
2017. November 19. 09:43, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - fotó: illusztráció
Önvezető autókkal végeztek 300 kilométeres tesztet Magyarországon
Önvezető autókkal végeztek kísérletet szombaton Magyarországon, a járművekkel Nyíregyházáról Zsámbékra mentek úgy, hogy legnagyobb részben a robotpilóta vezette a személyautókat
- hangzott el az M1 aktuális csatorna esti híradójában. A Tesla Model S-ek amellett, hogy képesek teljesen önvezető funkcióra, tisztán elektromos hajtásúak. Az amerikai gyártó 9 ilyen modelljével indultak el Nyíregyházáról úgy, hogy bár vezető ült az autóban, csak akkor avatkozott közbe, amikor arra a jármű fedélzeti rendszere utasítást adott.
Gáspár Zsolt PR-menedzser a Híradónak azt mondta, a jármű autópályán képes a sáv tartására, de sávot is tud váltani, meg tud állni a Stop táblánál és le is tud kanyarodni egyik útról a másikra. Így tettek meg a járművek 290 kilométert, a szervezők a tesztet sikeresnek minősítették.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 01. 10:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter: a közmédia vezérigazgatóinak azonnal távozniuk kell
Miután bebizonyosodott, hogy a vezetők utasítására készültek a közmédiában a Tisza Pártot lejárató anyagok, Papp Dániel és Altorjai Anita vezérigazgatóknak azonnal távozniuk kell!
2026. Június 01. 07:01, hétfő | Belföld
Sulyok Tamás: továbbra is betöltöm köztársasági elnöki tisztségemet
Továbbra is betöltöm köztársasági elnöki tisztségemet, és gyakorlom az alaptörvényben és a jogszabályokban meghatározott hatásköreimet - jelentette ki az államfő vasárnap este a Facebookon közzétett videójában.
