Hírek
2025. Március 18. 07:41, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Orbán Viktor együtt vacsorázott a Mercedes-Benz Group AG igazgatótanácsának elnökével
Orbán Viktor miniszterelnök hétfő este munkavacsora keretében fogadta Ola Källeniust, a Mercedes-Benz Group AG igazgatótanácsának elnökét.
A tárgyalás során áttekintették a német vállalat magyarországi beruházásait. A kecskeméti gyár a Mercedes-Benz Csoport második legnagyobb európai autógyárává nőtte ki magát: közel 5000 embert foglalkoztat hazánkban.
A jelenleg is zajló kecskeméti bővítésnek köszönhetően a cég 2026-ra 3000 új munkahelyet hoz létre, és megduplázza, évi 400 ezer gépjárműre emeli gyártókapacitását.
A beruházás jelentősen hozzájárul a magyar autógyártó kapacitás bővítéséhez.
A miniszterelnök és a Mercedes-Benz igazgatótanácsának elnöke egyeztettek továbbá a globális kereskedelmi helyzetről, és az Európai Unió versenyképességének megerősítéséről is. - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 31. 07:33, szerda | Belföld
MÁV: több járművet állítanak forgalomba az év végi, újévi időszakban bizonyos vonalakon
2025. December 31. 07:32, szerda | Belföld
Sulyok Tamás Kapu Tiborral együtt köszönti az újévet a közmédia csatornáin
Sulyok Tamás köztársasági elnök Kapu Tibor kutatóűrhajóssal együtt köszönti az új évet a közmédia csatornáin szerda éjfél után.
2025. December 30. 09:50, kedd | Belföld
Orbán Viktor évnyitó nemzetközi sajtótájékoztatót tart január 5-én
Orbán Viktor évnyitó nemzetközi sajtótájékoztatót tart január 5-én 11 órakor. A hírt a kormányfő a Facebook oldalán tette közzé hétfőn.
