Városlista
2026. május 12, kedd - Pongrác

Hírek

2019. Október 22. 05:00, kedd | Belföld
Forrás: mti

Orvosi vényekkel visszaélés miatt elítéltek egy orvosasszisztenst Pécsen

Orvosi vényekkel visszaélés miatt elítéltek egy orvosasszisztenst Pécsen

Üzletszerűen, bűnszövetségben elkövetett vesztegetés miatt felfüggesztett börtönbüntetésre és vagyonelkobzásra ítéltek egy szakorvosi asszisztenst és társát vényekkel való visszaélés miatt

- tájékoztatta a Pécsi Törvényszék hétfőn az MTI-t. A közlemény szerint egy pszichiátriai szakasszisztens a rendelő orvosok által előre aláírt, kitöltetlen vényeket különböző betegek nevére kitöltötte, a kiváltott gyógyszereket pedig az interneten keresztül értékesítette. Az altató, kedélyjavító, nyugtató hatású gyógyszerek egy része vényköteles volt, vagy azokat recept nélkül lényegesen drágábban lehetett csak megszerezni.

Az asszisztens - azért, hogy a vények kiváltásakor ne az ő neve szerepeljen aláírásként - szintén nehéz anyagi helyzetben lévő bűntársát bírta rá segédkezésre.

A vádlottak rendszeresen találkoztak a rendelő büféjében, ahol az asszisztens a vényeket átadta a másodrendű vádlottnak, akitől megkapta a korábban kiváltott gyógyszerek értékesítéséből származó pénzt.

A másodrendű vádlott több mint harminc esetben összesen több mint egymillió forintot adott át az elsőrendű vádlottnak, ő pedig alkalmanként öt-tíz ezer forintot kapott a közreműködésért.

A Pécsi Járásbíróság hétfőn a szakasszisztenst két év - négy évre felfüggesztett - börtönre ítélte, és négy évre eltiltotta a pszichiátriai szakasszisztensi foglalkozástól. A másodrendű vádlottat egy év négy hónap - két évre felfüggesztett - börtönre ítélték. Emellett az első vádlottal szemben több mint egymillió, a másodikkal 180 ezer forint erejéig vagyonelkobzást rendeltek el, és kötelezték őket a bűnügyi költségek megfizetésére.

Az ítéletet a vádlottak és védőik tudomásul vették, de az ügyész gondolkodási időt kért, így a döntés nem jogerős.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 12. 07:14, kedd | Belföld

Korrupció miatt őrizetbe vettek egy volt országgyűlési képviselőt

Őrizetbe vett az ügyészség egy volt országgyűlési képviselőt korrupció és fiktív foglalkoztatás gyanúja miatt hétfőn - tájékoztatta a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) az MTI-t.

2026. Május 12. 07:10, kedd | Belföld

Eltörölné a kancellári rendszert a leendő oktatási miniszter

Átvilágítják a tankerületeket és az igazgatókat, felülvizsgálják a Nemzeti Alaptantervet.

2026. Május 11. 13:00, hétfő | Belföld

Németh Zsolt: nem elkezdődik a rendszerváltozás, hanem befejeződik

Az új Országgyűlés megalakulását követően nem elkezdődik a rendszerváltozás, hanem befejeződik, véget ért a posztkommunizmus időszaka - írta Németh Zsolt (Fidesz) országgyűlési képviselő vasárnap a Facebookon.

2026. Május 11. 10:00, hétfő | Belföld

Melléthei-Barna Márton: lemondani nem gyengeség, hanem erő