Hírek
2023. Április 17. 06:00, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Pápalátogatás - A katolikus egyházfő kérésére a trónusok egyszerűek és világos színűek lesznek
A katolikus egyházfő kérésére az április végi magyarországi látogatására készülő trónusok egyszerűek és világos színűek lesznek - hangzott el az M1 aktuális csatorna híradójában vasárnap.
Két asztalosmester napi tizenkét órában dolgozik azért, hogy Ferenc pápa a Vatikán kéréseinek megfelelő székekben foglaljon majd helyet április 20-30-iki magyarországi látogatásán. Öt trón készül a pápának, további 16 a püspököknek és diakónusoknak.
A hírműsorban beszámoltak arról, hogy azoknak a trónusoknak, amelyeket a pápa használ majd, magasabb lesz a háttámlájuk, és mindegyikbe belegravírozzák a Vatikán címerét. A székek nyárfából, kőrisből és tölgyfából készülnek.
Ádám Tamás asztalos az M1 híradójának nyilatkozva elmondta, a mozgathatóságra és a szállíthatóságra is törekedtek, így a súllyal is kellett számolniuk. Hozzátette, jelen pillanatban a szék ötven kilogramm súlyú, viszont ha tömörfát használtak volna, ennek a többszöröse lett volna.
Ferenc pápa április 28-30-ai budapesti látogatásának minden részletéről beszámol a közmédia.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 29. 13:00, szerda | Belföld
Kamatdöntés - Varga Mihály: egyhangúlag döntött a monetáris tanács az alapkamat szinten tartásáról
Egyhangúlag és egyetlen napirendi javaslatként döntött a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa az alapkamat szinten tartásáról
2026. Április 29. 10:00, szerda | Belföld
Találkozót kezdeményez az ukrán elnökkel Magyar Péter
Találkozót kezdeményez Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel Magyar Péter leendő miniszterelnök. A Tisza Párt elnöke erről a Facebookon számolt be, miután fogadta Babják Zoltánt, Beregszász polgármesterét.
2026. Április 29. 08:00, szerda | Belföld
Tarr Zoltánt és Tanács Zoltánt is miniszternek kérte fel Magyar Péter
2026. Április 29. 06:51, szerda | Belföld
Magyar Péter: bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt
Bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt - jelentette be a leendő kormányfő a Facebook-oldalán kedden.
