Városlista
2026. május 27, szerda - Hella

Hírek

2019. December 19. 05:00, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - Fotó:penzsztar.hu

Pécsi gimnazisták nyerték az idei PénzSztár versenyt

Pécsi gimnazisták nyerték az idei PénzSztár versenyt

A Pécsi Apáczai Csere János Általános Iskola és Gimnázium ZsANK nevű csapata lett az első a hetedik alkalommal meghirdetett PénzSztár Hazai és Külhoni Magyar Középiskolák Pénzügyi, Gazdasági és Vállalkozási Versenyen.

Az országos döntőben A Ravasz, az Agy és a 2 Csavaros eszű nevű békéscsabai csapat végzett a második helyen, míg a harmadik a ceglédi Team Wilson lett - közölte a rendező PénzSztár Versenyközpont az MTI-t szerdán.

Az elmúlt évhez hasonlóan az idén ismét egy olyan csapat nyert, amelyik egy évvel korábban már szerepelt a fináléban. Az október eleje óta zajló versenyre 1048 csapat, több mint 4000 hazai és határon túli magyar diák nevezett, a vetélkedő legfontosabb célja a középiskolás fiatalok pénzügyi, gazdasági és vállalkozási ismereteinek felmérése és bővítése volt, valamint olyan kompetenciák, mint például a csapatmunka, a szövegértés, a prezentációs készség fejlesztése.

A döntőben az öt csapatnak változatos feladatokat kellett teljesítenie, például egy újonnan induló befektetési alap portfólióját kellett összeállítaniuk. A csapatoknak az Európai Bizottság megadott tagjaival kellett képzelt televíziós interjúkat készíteniük, ezekből ki kellett derülnie, hogy a szóban forgó biztosoknak milyen kulcsfeladataik lesznek hivatali idejük öt évében. Az idén sem hiányzott a döntőből a szópárbaj, amelynek keretében a csapatoknak egymással szemben kellett megvédeniük ellentétes álláspontjaikat, de pénztörténeti feladat is volt.

A győztes és ezzel a 2019. évi PénzSztár címet kiérdemelt csapat tagjai elnyerték a verseny fődíjait, a Budapest Banktól fejenként 100-100 ezer forintot, részvételi lehetőséget a Magyar Könyvvizsgálói Kamara Oktatási Központja által szervezett szakmai képzésen, valamint a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetsége által felajánlott egy-egy okostelefont.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 27. 14:00, szerda | Belföld

Magyar Péter felmentette a TEK főigazgatói tisztségéből Hajdu Jánost

Magyar Péter május 27-vel felmentette Hajdu János tábornokot a Terrorelhárítási Központ (TEK) főigazgatói pozíciójából - tudatta a kormányfő kedd este a Facebook-oldalán.

2026. Május 27. 12:00, szerda | Belföld

Megjelent a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működésének felülvizsgálatáról szóló kormányhatározat

A kormány felülvizsgálja a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működését. Az erről szóló kormányhatározat a Magyar Közlönyben jelent meg kedden.

2026. Május 27. 11:00, szerda | Belföld

Tarr Zoltán: költségvetési biztost kap az MTVA és az NMHH

2026. Május 27. 09:00, szerda | Belföld

Meteorológia: szerdán hevesebb zivatarok lehetnek a nyugati és a keleti határszélen

Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki szerdán a Dunántúl nyugati, délnyugati részein és az északkeleti határ közelében - derül ki a HungaroMet Zrt. keddi veszélyjelzéséből.