Hírek
2022. Január 16. 07:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: infovárosok/illusztráció: pixabay
Pénzért hamis védettségi igazolványt intéztek az ápolók
Vesztegetés elfogadása, védettségi igazolással való visszaélés, valamint kábítószer birtoklás vétsége miatt folyamatban lévő ügyben indítványozta két elkövető letartóztatásának meghosszabbítását az ügyészség.
A nő és a férfi egy Komárom-Esztergom megyei kórházban ápolóként dolgozott. A megalapozott gyanú szerint 2021. július 28. és 2021. november 27. között az ápolókat 27 személy legalább 20 ezer forint összeggel megvesztegette azért, hogy az ápolónő ne adja be nekik a COVID védőoltást, és így az oltások felvétele nélkül hamis védettségi igazolványt kapjanak – közölte az ügyészség.
Az elkövetőkkel szemben ezen felül megalapozott a gyanú arra vonatkozóan is, hogy őrizetbe vételük előtt kokaint fogyasztottak.
A Tatabányai Járásbíróság nyomozási bírája az ügyészség indítványára 2021. december 16-án egy hónap időtartamra elrendelte az ápolók letartóztatását.
A főügyészség indítványozta a gyanúsítottak letartóztatásának meghosszabbítását tekintettel arra, hogy velük szemben továbbra is fennáll annak a veszélye, hogy szabadlábra kerülésük esetén a bizonyítást veszélyeztetnék.
A bíróság az ügyészi indítványról az ügyiratok alapján fog dönteni.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 08. 07:38, csütörtök | Belföld
Nagy Márton: 2026-ban a legfontosabb a biztonság, a kiszámíthatóság, a stabilitás és a fejlődés
2026-ban a legfontosabb a biztonság, a kiszámíthatóság, a stabilitás és a fejlődés - hangsúlyozta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóüzenetében.
2026. Január 08. 07:33, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor látogatást tett az Operatív Törzs Ügyeleti Központjában
Orbán Viktor látogatást tett szerdán az Operatív Törzs budapesti Ügyeleti Központjában, ahonnan a hóhelyzet kezelését irányítják. A kormányfő a látogatásról a Facebook oldalán több bejegyzésben is beszámolt.
2026. Január 08. 07:33, csütörtök | Belföld
Hófúvás miatt másodfokú riasztást adott ki a HungaroMet a Dunántúlon
Hófúvás veszélye miatt másodfokú (narancs) riasztást adott ki a barcsi járásra a HungaroMet Zrt. csütörtök hajnalban.
2026. Január 07. 07:53, szerda | Belföld
A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől
A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden a Facebookon.
