Városlista
2026. április 16, csütörtök - Csongor

Hírek

2011. December 19. 07:17, hétfő | Kék hírek
Forrás: mno.hu/MTI

Petárdákat és hamis ruhákat találtak

Petárdákat és hamis ruhákat találtak

Ötezer petárdát, valamint több tucat hamisított ruhát és cipőt foglaltak le a pénzügyőrök Miskolcon egy üzletháznál parkoló autóból.

Közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Észak-magyarországi Regionális Főigazgatóságának sajtóreferense vasárnap.

Varga Zoltán tájékoztatása szerint a pénzügyőröknek feltűnt, hogy egy benzinkúthoz betérő férfi autójával nem ott, hanem a szomszédos bevásárlóudvarban parkolt le, ahol minden üzlet zárva volt. Igazoltatták a férfit, aki elmondta, hogy az autóban lévő pirotechnikai eszközöket és hamisított ruhákat ő vette, és a barátja autójával csak szállította az árut.

A gépkocsiból ötezer petárda, valamint 45 – különböző márkajelzéssel ellátott – cipő és ruha került elő. Ezeket lefoglalta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal. A NAV áru hamis megjelölése szabálysértés miatt indított eljárást. A lefoglalt petárdákat a pénzügyőrök átadták a rendőrségnek, és feljelentést tettek polgári felhasználású robbanóanyagokkal és pirotechnikai termékekkel kapcsolatos szabálysértés miatt – mondta Varga Zoltán.

Címkék: hamis ruha, NAV, petárda

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 16. 10:00, csütörtök | Kék hírek

Második világháborús légvédelmi repeszlőszerek kerültek elő Lepsényben

Második világháborús magyar légvédelmi repeszlőszerek és hozzájuk tartozó hüvelyek kerültek elő a Fejér vármegyei Lepsényben - közölte a Magyar Honvédség 1. Tűzszerész és Folyamőr Ezred a Facebook-oldalán szerdán.

2026. Április 14. 14:00, kedd | Kék hírek

A bíróság letartóztatta a Váci úti tragikus baleset okozásával gyanúsított férfit

A Budai Központi Kerületi Bíróság egy hónapra elrendelte a Váci úti tragikus baleset okozásával gyanúsított férfi letartóztatását - tájékoztatta a Fővárosi Törvényszék hétfőn az MTI-t.

2026. Április 09. 12:00, csütörtök | Kék hírek

Pszichiáter és álorvos ellen emeltek vádat vesztegetés miatt Zalában

Vesztegetés miatt emeltek vádat egy pszichiáter és egy magát orvosnak kiadó férfi ellen, utóbbinak kuruzslás miatt is felelnie kell - tájékoztatta a Zala Vármegyei Főügyészség szóvivője szerdán az MTI-t.