Városlista
2025. október 19, vasárnap - Nándor

Hírek

2011. Szeptember 28. 14:41, szerda | Belföld
Forrás: ELTE Társadalomtudományi Kar

Pizsamában dolgoznak a távmunkások

Pizsamában dolgoznak a távmunkások

Az otthonról dolgozó munkavállalók alig harmada végez napi nyolc óra vagy ennél hosszabb idejű munkát. Sokan közülük pizsamában végzik el a minimum feladatokat.

Több mint ötezer válaszadó részvételével készített felmérést a CareerBuilder, amelynek során a távmunkát végzők hatékonyságát vizsgálta az amerikai munkavállalók körében. A felmérés szerint meglehetősen kevesen végeznek igazán hatékony munkát otthonukban. Az eredmények szerint ötből egy munkavállaló csak napi egy órát dolgozik effektíven. Negyven százalékuk napi 4-7 óra munkát végez, és csak 35 százalék dolgozik napi nyolc órát vagy annál többet.

A kutatás szerint számos tényező tudja megzavarni az otthon dolgozókat. Mintegy harmaduk háztartási munkákkal foglalja el magát, 26 százalékuk a tévére, 23 százalékuk a háziállatokra, 15 százalékuk gyerekeire hivatkozik, mint figyelem elterelő tényezőre.

A vizsgálat arra is kitért, hogy a távmunka-végzők harmada egyáltalán nem öltözik fel reggelente, hanem pizsamában végzi el munkáját. A férfiak 41, a nők 22 százaléka hajlamos erre a típusú hanyagságra.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 19. 08:59, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 42. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2025. Október 19. 08:56, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: mi maradtunk egyedül Európában a béke útján

Miért éppen Budapest? Tegnap óta sokan kérdezik és találgatnak szerte a világban, miért lett Magyarország a helyszíne az amerikai és az orosz elnök találkozójának.

2025. Október 18. 08:08, szombat | Belföld

KSH: a bruttó átlagkereset 683 300 forint volt, 8,7 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit

A bruttó mediánkereset 563 400 forint volt.

2025. Október 18. 08:06, szombat | Belföld

Orbán Viktor: nem is nagyon volt más lehetőség, mint hogy Budapesten tartsák az amerikai-orosz találkozót

Nem is nagyon volt más lehetőség, mint hogy Budapesten tartsák az amerikai-orosz találkozót