Hírek
2022. Szeptember 28. 10:57, szerda | Bulvár
Puskás-Dallos Peti ezt reméli a 2042-es évtől

És valóban, nem elírás az évszám. Már most is akár húsz évre előre kell gondolkodnunk, ha élhető jövőt szeretnénk magunknak és gyermekeinknek. Pataki Ági egykori modell és filmproducer életébe a szelektív hulladékgyűjtés hozta el a nagy változást, és Puskás-Dallos Petihez hasonlóan ő is fontosnak tartja, hogy lehetőségeihez mérten edukáljon.
A GLAMOUR 2022-es Bookazine-ja a jövőt vizsgálja, és tudatosan kerüli a zero waste és a fenntarthatóság kifejezéseket, hiszen az előbbi gyakorlatilag nem létezik, a második pedig azt sugallja, hogy az, ami van, fenntartható. A címlapinterjúban Pataki Ági és green_of_daisy, azaz Bukovicsné Békefi Daisy go green nagykövet mesélnek arról, hogyan tesznek a Föld jövőjéért.
„A nagy dolgok, nagy mondatok helyett én az egyéni, tudatos tettekben hiszek. A mentsük meg a Földet mondat önmagában semmit nem jelent, ha nem társul hozzá cselekedet” – fejti ki Pataki Ági, aki elárulta, számára a szemét szelektív gyűjtése hozta el a változást. „Ma már legalább ott tartunk, hogy tudjuk, mire való és miért jó, és tényleg egyéni felelősség, hogy megtesszük-e ezeket a lépéseket. Az életemben az volt nagy fordulópont, amikor ezt megértettem.”
Ági azt is elmondta, hogy egyáltalán nem híve az őrült vásárlásnak. Jobban megmozgatja egy több évtizeddel ezelőtt viselt ruha, aminek van némi plusz érzelmi töltése. Daisy szekrényében is ott lapulnak az örökölt ruhadarabok is. A népszerű TikToker úgy látja, pont a fiatalok a befogadóbbak, jobban felfigyelnek egy-egy a tudatos életmódot hirdető közösségi média-oldalra. „Ez a felület a kikapcsolódást jelenti nekik, ha jól csinálod a tartalmat, szép lassan nyitottá válnak, és befogadják a fontos mondanivalókat.”
A Bookazine-ban egy páros oldalon magyar hírességek üzennek 2042-nek. Puskás-Dallos Peti arra hívja fel a figyelmet, hogy most alapozzuk meg, hogy milyen lesz az életünk húsz év múlva. Bízik benne, hogy addigra már sokkal könnyebben megy, hogy félre tudjuk tenni a személyes kényelmünket, mert tudjuk, hogy az élhető jövőhöz szükség van a mi hozzájárulásunkra is. „Egyelőre még aggódunk a jövőnk miatt, de jobban szeretnénk, ha más oldaná meg helyettünk ezt a problémát. A mostani hozzáállásunkat az jellemzi, hogy szeretnénk, ha kevesebb autó lenne a városban, és nem lennének dugók, de azt nem szeretnénk, ha éppen a mi autónkat vonnák ki a forgalomból. Abban bízom, hogy 2042-ben már sokkal tudatosabbak leszünk ilyen kérdésekben, nem várjuk el másoktól, hogy választ találjanak a problémáinkra, hanem a kezünkbe vesszük a sorsunkat és együtt cselekszünk az élhető jövőért” – írja az énekes.
Ezek érdekelhetnek még
2023. December 04. 09:20, hétfő | Bulvár
Nyuszikat mentettek ki egy égő épületből a tűzoltók
Egy vödörnyi nyulat mentettek a szentendrei önkéntes és a pomázi önkormányzati tűzoltók szombaton, amikor kigyulladt egy húsz négyzetméteres faház Pomázon, a Susnyár dűlőben.
2023. December 03. 15:17, vasárnap | Bulvár
Medve támadt vadászokra az erdélyi Beszterce-Naszód megyében
Medve támadt két vadászra vasárnap Beszterce-Naszód megyében, Nagynyulas (Milas) településen - közölte az erdélyi megye vészhelyzeti felügyelősége (ISU).
2023. December 02. 06:00, szombat | Bulvár
Megérkezett a lappföldi Mikulás Budapestre
2023. November 28. 13:40, kedd | Bulvár
Koronavírus - 3 éves késéssel kapták meg a maszkokat egy romániai város iskolájában
A romániai Galac (Galati) városában hároméves késéssel, az utóbbi hetekben kapták meg az iskolák a koronavírus-járvány elleni védekezéshez beszerzett maszkokat és más védőfelszereléseket