Városlista
2025. április 10, csütörtök - Zsolt

Hírek

2017. Május 10. 09:10, szerda | Helyi
Forrás: ugyeszseg.hu

Raklappal, fadarabokkal és acélbetétes bakanccsal végeztek áldozatukkal a soproni gyilkosok

Raklappal, fadarabokkal és acélbetétes bakanccsal végeztek áldozatukkal a soproni gyilkosok

A Győr-Moson-Sopron Megyei Főügyészség vádat emelt két férfival szemben, akik 2016. decemberében – azért, hogy az értékeit megszerezzék – agyonvertek egy lakókocsiban élő hajléktalant Sopron külterületén.

A vádlottak egész napi italozást követően, a sötétedést megvárva keresték fel az általuk ismert sértett lakókocsiját azért, hogy a sértett távolléte esetén a lakókocsit átkutassák. A lakókocsi ajtaján lévő láncot letépték, majd a helyszínről erősen használt cipőket, kabátokat, pulóvereket, tányérokat készítettek össze hét műanyag szatyorba.

A pakolás közben érkezett haza a sértett, aki az egyik idősebb vádlottat számon kérte, hogy mit csinál. Ezt meghallva a lakókocsiból kirontott a fiatalabb vádlott és lendületből ráugrott a sértettre, aki hanyatt esett, a támadója pedig ráesett.

A sértetten fekvő vádlott előbb puszta kézzel, majd egy fadarabbal – amikor az eltört, egy másik fadarabbal -, majd egy kb. 20 kg-os raklappal bántalmazta a sértettet. Eközben a társa az acélbetétes bakancsával rugdosta az áldozatot..

Az erősen vérző sértettet az elkövetők ezután a helyszínen hagyták, az elvett tárgyakat magukkal vitték. A zsákmányt később értéktelennek ítélték, ezért kidobták.

Az 58 éves sértett olyan súlyos töréses és belső szervi sérüléseket szenvedett el, hogy a helyszínen életét vesztette. A sérülései miatt a legkorábban érkező orvosi segítség sem tudta volna megmenteni.

A vád szerinti nyereségvágyból, különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés bűntette 10-től 20 évig vagy életfogytig tartó szabadságvesztéssel büntetendő. A vádlottak előzetes letartóztatásban várják az eljárás folytatását.

Címkék: gyilkosság, Sopron

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 03. 14:31, csütörtök | Helyi

Folyamatosan újulnak meg a soproni utak

Az elmúlt években több mint 100 utca újult meg Sopronban az önkormányzati program keretében, de a munka nem ért véget. A magyar kormány támogatásával 6 milliárd forintból folytatódnak az útfelújítások városszerte.

2025. Március 27. 10:20, csütörtök | Helyi

Az idei évad a csillagoké a Barlangszínházban

Sajtótájékoztatót tartott a Fertőrákosi Barlangszínház a 2025-ös nyári, a Csillagok évadának műsoráról.

2025. Március 25. 10:58, kedd | Helyi

Összefirkálták a Hűség kaput, a Tűztornyot

Közéleti üzeneteket firkáltak a Tűztorony falára, melyre a Soproni Városszépítő egyesület is reagált és kérte műemlékeink tiszteletben tartását.

2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi

Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását

Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.