Hírek
2017. November 07. 15:34, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Rendőrökre támadtak Mezőkövesden

Rendőrökre támadt három ember Mezőkövesden, ellenük hivatalos személy elleni, csoportosan elkövetett erőszak bűntette miatt indult eljárás, a Miskolci Törvényszék pedig elrendelte előzetes letartóztatásukat.
A bíróság kedden az MTI-vel közölte: a gyanúsítottak ellenszegültek egy rendőri intézkedésnek Mezőkövesden, a rendőröket trágár módon szidalmazták, rángatták. Egyikük megkísérelte megütni az egyik rendőrt, aki azonban elhárította az ütést. Ekkor a másik két gyanúsított megragadta a rendőrt és próbálta a földre húzni. A másik rendőr ekkor könnygázsprayt fújt rájuk.
Az intézkedő rendőrök erősítést kértek, végül mindhárom gyanúsítottat sikerült megbilincselni és előállítani.
A bíróság mindhárom gyanúsított esetében megállapította a szökés, az elrejtőzés, a bűnismétlés és a bizonyítási eljárás befolyásolásának veszélyét, ezért előzetes letartóztatásukról döntött.
A végzés nem jogerős, mindhárom gyanúsított fellebbezést jelentett be.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 21. 08:05, csütörtök | Belföld
Ilyen volt az augusztus 20-i tűzijáték
2025. Augusztus 21. 08:03, csütörtök | Belföld
Fehér Ház: sok helyszín szerepel a lehetőségek között a Putyin-Zelenszkij találkozó megtartására
Budapest is felmerült a lehetséges helyszínek között.
2025. Augusztus 20. 08:39, szerda | Belföld
Augusztus 20. - Felvonták a nemzeti lobogót az Országház előtt
Katonai tiszteletadás mellett, Sulyok Tamás köztársasági elnök jelenlétében felvonták Magyarország nemzeti lobogóját az augusztus 20-i állami ünnepen, szerda reggel a Parlament előtti Kossuth Lajos téren.
2025. Augusztus 19. 07:53, kedd | Belföld
Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre
Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre - közölte a közlekedési vállalat az MTI-vel hétfőn.