Városlista
2026. január 15, csütörtök - Lóránt

Hírek

2022. Április 30. 09:56, szombat | Belföld
Forrás: mti

Rengeteg robbanóeszköz került elő egy családi ház kertjéből

Rengeteg robbanóeszköz került elő egy családi ház kertjéből

Jelentős mennyiségű világháborús robbanóeszköz került elő egy kállói családi ház hátsó kertjében folyó építkezésen a napokban - közölte a Magyar Honvédség tűzszerész ezrede szombaton a Facebook-oldalán.

A Nógrád megyei településen két napig tartott a tűzszerész-mentesítés. Az ennek során előkerült valamennyi veszélyes robbanótest második világháborús eredetű, német gyártmányú volt.

A helyszínen, fémkereső eszközök segítségével 240 darab 7,5 centiméteres repeszgránát és hüvely, valamint 3 centiméteres puskagránátot találtak. Ezek össztömege csaknem 700 kilogramm volt. Továbbá negyed mázsa robbanótest maradvány és 3 kilogrammnyi lőpor is előkerült - ismertették.

A katonák a lövedékeket és a veszélyes anyagokat a Magyar Honvédség központi gyűjtőhelyére szállították, ahol később megsemmisítik.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 15. 07:28, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter minden eddiginél durvább választási beavatkozástól tart Brüsszel részéről

A frissen kiszivárgott iratok is tanúsítják, hogy Brüsszelből minden egyes magyarországi választásba beavatkoznak, most pedig minden eddiginél durvább beavatkozás várható

2026. Január 15. 07:27, csütörtök | Belföld

Petíció elindítását jelentette be Orbán Viktor miniszterelnök

A \"brüsszeli háborús terv\" finanszírozása elleni petíció elindítását jelentette be Orbán Viktor miniszterelnök szerdán, a Facebook-oldalára feltöltött videójában.

2026. Január 14. 07:14, szerda | Belföld

Orbán Viktor: a háború a legfontosabb sorskérdés, ami Magyarország előtt áll

Mindenki látja, hogy a háború a legfontosabb sorskérdés, ami Magyarország előtt áll, és erre a Tisza nem mond semmit - közölte a miniszterelnök kedden a Facebook-oldalán.