Hírek
2012. November 26. 05:00, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Réti Csaba nyerte az időközi polgármester-választást Vámosszabadin
A település eddigi vezetőjét, Réti Csabát (független) választották a Győr közeli Vámosszabadi polgármesterévé a vasárnapi időközi önkormányzati választáson - közölte a helyi választási iroda vezetője az MTI-vel.
Szabó Eszter elmondta: a polgármesteri pozícióért négyen indultak, mindannyian függetlenként. Réti Csaba 269 voksot kapott, Méri Attila 233 szavazatot, Adorján Judit 54 voksot szerzett, Pék Gyulánéra 37 szavazat érkezett.
A választásra jogosult 1219 választópolgár közül 602-en járultak az urnákhoz, ez 49,4 százalékos részvételi arányt jelent.
Volt néhány érvénytelen szavazat, továbbá két boríték, amelyből hiányzott a szavazólap. Kifogás nem érkezett a helyi választási bizottsághoz - közölte Szabó Eszter.
Az időközi voksolást azért kellett megtartani, mert a polgármester szeptember elején lemondott posztjáról. Döntését akkor egészségi okokkal indokolta a Kisalföld című megyei napilapnak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 19. 11:00, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: a fideszes Ágh Péter csalással nyert, nem ismerjük el legitim képviselőnek!
Szerinte a Fidesz indította el a körzetben azt a Magyar Pétert, aki közel 1000 szavazatot kapott.
2026. Április 19. 09:00, vasárnap | Belföld
Hétfőn tartja első ülését a Tisza-frakció
2026. Április 19. 07:44, vasárnap | Belföld
Minden szavazatot megszámoltak, Tisza-kétharmad lesz 141 képviselővel
Befejezték a múlt vasárnapi országgyűlésiképviselő-választáson leadott összes szavazat megszámolását, minden egyéni választókerületben megszületett a nem jogerős végeredmény szombaton.
