Hírek
2012. Május 21. 07:03, hétfő |
Belföld
Forrás: mno / HírTV
Saját felelősségükre mentenek életeket
Továbbra is csak saját felelősségre landolhatnak a mentőhelikopterek pilótái több mint egy tucat kórház leszállópályáján.
A januárban megváltozott jogszabályok gyakorlatilag repülőtérnek megfelelő műszaki felszereltséget írnak elő a kórházak számára is – ennek azonban a frissen épített leszállópályák sem felelnek meg. Ha a pilóta nem vállalja a landolást, akkor valahol a közelben kell letennie a gépet, és a beteget mentőautóval viszik tovább – pedig egy kritikus állapotú sérültnél minden perc számíthat. A légimentők és a kórházak szerint túlzás, amit a jogszabály előír. A Veszprém Megyei Kórház főigazgatója szerint át kell dolgozni a rendeletet.
„Folyamatban van az egyeztetés a légügyi hatóságok, a minisztérium, a légimentők, valamint az érintett intézmények között. Jelenleg sem szenved csorbát a légimentés – ami egy nagyon fontos dolog –, tehát »saját felelősségre« változatlanul használják ezeket a helikopter-leszállókat. Nem az életet kell átalakítani, hanem a jogszabályt kell megváltoztatni” – jelentette ki a Hír TV-nek Rácz Jenő, a Veszprém Megyei Kórház főigazgatója.
HírTV / mno
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 13. 15:00, péntek | Belföld
Március 28-án megnyílik a megújult Citadella
Március 28-án megnyílik a nagyközönség előtt a megújult Citadella a budapesti Gellért-hegyen. Az épületegyüttes ingyenesen látogatható belső közparkkal, kilátóteraszokkal és új szolgáltatásokkal várja az érdeklődőket
2026. Március 13. 10:00, péntek | Belföld
Czepek Gábor: várjuk Kijev válaszát
Véget értek a csütörtöki energetikai tárgyalások Kijevben; tizenhét ország volt kíváncsi a magyar álláspontra, arra, hogy mit gondolunk a Barátság kőolajvezetékről
2026. Március 12. 14:00, csütörtök | Belföld
Steiner Attila: a kormány vizsgálja az üzemanyag forgalmazók javaslatát
2026. Március 12. 12:00, csütörtök | Belföld
Rogán szerint nem akarják befolyásolni a magyar választást az oroszok
Szerinte kamu az egész.
