Városlista
2026. február 4, szerda - Ráhel

Hírek

2013. Február 26. 10:04, kedd | Helyi
Forrás: MTI

Sajtótájékoztató a soproni kettős gyilkosságról

Sajtótájékoztató a soproni kettős gyilkosságról

Mindhárom fiatal ellen vádemelést javasol a rendőrség.- tudósított a sajtótájékoztatóról az MTI.

Emberölés, rablás és lőfegyverrel visszaélés miatt javasol vádemelést az ügyészségnek a Győr-Moson-Sopron megyei rendőr-főkapitányság a tavaly áprilisi soproni kettős gyilkosság mindhárom szereplője ellen - jelentette be Károlyi Zoltán alezredes, bűnügyi osztályvezető hétfőn Győrben.

A sajtótájékoztatón azt mondta, a "kivégzésszerűen, hidegvérrel" elkövetett gyilkosság három szereplőjét tíz óra alatt sikerült a rendőröknek elfogniuk, de számos, a bűnösséget egyértelműen bizonyító szakértői vizsgálatra volt szükség, ezért húzódott mostanáig a nyomozás.
Közlése szerint a háromfős - akkor 19 éves fiúkból álló - társaságból a jó anyagi körülmények közt élő, de kaszinózó, otthonról ezért többször értékeket ellopó V. Roland volt a cselekmény értelmi szerzője, aki tagja volt a lőtéren működő lövészklubnak. V. Roland találta ki, hogy a lőtérről "tanúkat nem hagyva" szerezzenek pénzt és fegyvert, hogy aztán az utóbbiakkal újabb bűncselekményeket követhessenek el.
T. Attilát végrehajtóként jellemezte a bűnügyi osztályvezető. Ő - miután harmadik társuk, M. Tamás felderítette a terepet - V. Rolanddal együtt gyakorolt a lőtéren, majd amikor látta, hogy "likvidálni tudják" annak vezetőjét, 30-50 centiről egyszer arcon, egyszer nyakon lőtte a férfit, a földre zuhant embert pedig kétszer mellkason lőtte. A négy lövésből három egyenként is halálos sérülést okozott volna.
A holttestet elrejtették, majd nekikezdtek a terület átkutatásának, ekkor lépett be a második áldozat, akit T. Attila fél méterről arcon lőtt, majd amikor fegyvere elakadt, társa tüzelt rá, megsebesítve a férfit. Az áldozat ekkor a földre rogyott, T. Attila pedig "kivégzésszerűen" tüzelt rá - tette hozzá.
Károlyi Zoltán elmondta: a fiúk ezt követően V. Roland lakásán osztották el a zsákmányt, válogatták ki a lőszereket, majd, hogy alibit igazoljanak maguknak, "belementek a soproni éjszakába". Másnap elrejtették a három zsákmányolt fegyverbe nem illő lőszereket és a lőtéri naplót, majd iskolába mentek; ott fogták el őket.
A bűnügyi osztályvezető elmondta: mindhárom fiú ellen előre kitervelten, nyereségvágyból, több emberen - M. Tamás esetében bűnsegédként - elkövetett emberölés, lőfegyverrel visszaélés és - két korábbi soproni támadás miatt - fegyveresen elkövetett csoportos rablás miatt javasolnak vádat emelni. Az erről szóló indítványt a nap folyamán megküldik a megyei ügyészségnek.

Címkék: gyilkosság, Sopron

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 27. 14:31, kedd | Helyi

Nemsokára postázzák a Nemzeti Petíciót

A héten megkezdik a Nemzeti Petíció postázását a magyar háztartásokba. A petíciót azért indították, hogy a magyarok pénze a magyaroké maradjon.

2026. Január 22. 13:40, csütörtök | Helyi

Itt az új KRESZ!

Megérkezett az új KRESZ, amelyben aktualizálták a jogszabályokat és kiderült a rollerek helyes, szabályszerű használata is. A dokumentum már elérhető és előreláthatólag szeptemberben lép hatályba.

2026. Január 20. 16:30, kedd | Helyi

Tudj meg többet a méhnyakrákról – életet menthet!

Minden év januárjának harmadik hetében rendezik meg az Európai Méhnyakrák Megelőzési Hetet, amely a prevencióra hívja fel a figyelmet.

2026. Január 19. 14:48, hétfő | Helyi

A magyarországi németek kitelepítésének emléknapja

A hazánkból kitoloncolt német kisebbségiek emléke előtt tisztelgünk, akiknek a második világháború évekkel a lezárta után is megnehezítette az életét. Január 19-én rájuk emlékezünk.