Hírek
2017. Augusztus 13. 13:46, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
Sikeres volt a jótékonysági nap a zalaegerszegi AquaCityben
A családi jótékonysági nap bevételéből a Zala Megyei Szent Rafael Kórház Fizioterápiás Osztályán működő medence felújítását támogatják.
A medencében évi 5 ezer esetet látnak el, a felújítás után közel harmadával növelhetik a kapacitást. Az adományból a Zala Különleges Mentők képzéseit, felszereléseinek beszerzését is finanszírozzák. A 38 fős szervezet 15 tagja nemrég megszerezte az ENSZ minősítését, így katasztrófák esetén a világ bármely pontján bevethetők kutató-mentő csoportként.
A támogató cégek (44 vállalkozás) előzetes felajánlásaiból minden korábbinál magasabb összeg, több mint 3 millió forint folyt be. A jótékonysági főzőpartin rekordszámú, 64 csapat vett részt, és csaknem 1,5 millió forintot gyűjtöttek össze. A belépőjegyekből (2,1 ezer vendég kereste fel szombaton az élményfürdőt) további 932 ezer forint gyűlt össze - ismertette a polgármester.
Balaicz Zoltán hangsúlyozta: ismét bebizonyosodott, hogy a zalai megyeszékhely a segítség és az összefogás városa.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 12. 07:33, kedd | Belföld
Megalakult az új Országgyűlés – az IPOSZ szerint a kkv-kat érintő döntéseknél nagyobb szerepet kell kapniuk az érdekképviseleteknek
Az áprilisban megválasztott képviselők ünnepélyes eskütételével szombaton megalakult az új Országgyűlés.
2026. Május 12. 07:14, kedd | Belföld
Korrupció miatt őrizetbe vettek egy volt országgyűlési képviselőt
Őrizetbe vett az ügyészség egy volt országgyűlési képviselőt korrupció és fiktív foglalkoztatás gyanúja miatt hétfőn - tájékoztatta a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) az MTI-t.
2026. Május 12. 07:10, kedd | Belföld
Eltörölné a kancellári rendszert a leendő oktatási miniszter
Átvilágítják a tankerületeket és az igazgatókat, felülvizsgálják a Nemzeti Alaptantervet.
2026. Május 11. 13:00, hétfő | Belföld
Németh Zsolt: nem elkezdődik a rendszerváltozás, hanem befejeződik
Az új Országgyűlés megalakulását követően nem elkezdődik a rendszerváltozás, hanem befejeződik, véget ért a posztkommunizmus időszaka - írta Németh Zsolt (Fidesz) országgyűlési képviselő vasárnap a Facebookon.
