Városlista
2025. június 6, péntek - Norbert

Hírek

2013. Május 08. 10:55, szerda | Helyi
Forrás: Huszár Judit

Soproni amatőr focisták Brüsszelben

Soproni amatőr focisták Brüsszelben

A barátságért fociztak Brüsszelben.

A sport az egyik legalkalmasabb eszköz arra, hogy összehozza a különböző embereket - ezt az elvet vallják a brüsszeli "Barátságért" futballtorna szervezői. Járóka Lívia két soproni amatőr focicsapatot hívott el Európa fővárosába, akik a helyi romákkal és a Brüsszelben dolgozó magyar diplomatákkal mérték össze a foci tudásukat.

Az európai szegények nagyon keveset sportolnak és kétszer gyakrabban betegszenek meg rákban, ezért is fontos a mozgás - mondta Járóka Lívia. A foci pedig nemcsak sportként tökéletes, de egy határokon átívelő közös nyelv is.
Az Európai Parlamenti képviselőnek az volt a célja, hogy megismertesse egymással a Brüsszelben élő romákat, a soproni sportszerető fiatalokat, valamint a brüsszeli magyar diplomatákat.

A tornán mind a négy csapat játszott egymással, az első helyet a roma válogatott szerezte meg, a második a Soproni Baráti Kör, a harmadik a brüsszeli magyar diplomaták csapata lett, a negyedik helyen pedig a Soproni Médiaválogatott végzett.
Azért az újságíróknak sem kellett szomorkodni, Tóth Tamás talán túlzás nélkül mondhatjuk, hogy még az ellenfél szemét is kivédte. Ő kapta a legjobb kapus címet.
Németh Szabolcs, a Soproni Baráti kör focistája pedig a torna legjobb játékosa lett.
Járóka Lívia tervei szerint a tornának lesz folytatása. Jövőre azt szeretnék, ha roma születésű, világhírű focisták végeznék el a kezdőrúgásokat a "Barátságért" focikupán.

Címkék: brüsszel, foci

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 04. 20:19, szerda | Helyi

Nemzeti Összetartozás Napja

Az 1920-as békediktátum aláírásának évfordulója alkalmából tartottak ünnepi megemlékezést a soproniak a Nemzeti Összetartozás Napjáról. Emlékezzünk közösen!

2025. Május 30. 11:43, péntek | Helyi

Elindult a faültetési program

A következő években 1000 új fát ültetnek Sopronban, a programot dr. Farkas Ciprián polgármester jelentette be. A mai sajtótájékoztató keretében az első fákat is elültették a Thököly téren.

2025. Május 29. 17:27, csütörtök | Helyi

Közgyűlést tartottak Sopronban

Számos előterjesztést tárgyalt meg Sopron Megyei Jogú Város Közgyűlése, melyek között a Soproni Gyógyközpont támogatása, valamint a Kábítószerügyi Egyeztető Fórum hatékonyságának növelése is napirenden volt.

2025. Május 22. 14:03, csütörtök | Helyi

Előkerült Sopron egyik ereklyéje: a Hűségserleg

Meglelték a Hűségserleget, melyet a Széchenyi-család adományozott a Leghűségesebb város számára az 1921-es népszavazás emlékére. Az évek óta elveszettnek hitt ereklyét a Múzeumnegyedben mutatták be újra.