Hírek
2020. Április 03. 09:56, péntek |
Helyi
Forrás: soprommedia
Soproni önkormányzat gondoskodik az idős emberekről
A soproni önkormányzat ezekben a napokban már közel 400 idős ellátásáról gondoskodik több mint 100 önkéntes bevonásával. Megszervezik a bevásárlást, a gyógyszerek beszerzését, valamint a meleg étkeztetést is biztosítják
Dr. Farkas Ciprián polgármester ismételten felhívta a figyelmet, amennyiben az idősek vállalják, hogy nem mozdulnak ki a lakásukból, az önkormányzat segítséget nyújt a mindennapi életvitelhez szükséges élelmiszerek, higiéniai termékek és gyógyszerek beszerzésében. Ehhez az kell, hogy az érintettek 8 és 12 óra között jelentkezzenek a (99) 515–272-es vagy a (99) 515–435-ös telefonszámon, illetve az idosellatas@sopron-ph.hu e-mail-címen!
Több nyugdíjas olvasónk is jelezte felénk hogy hívták az önkormányzattól és azzal kapcsolatban érdeklődtek náluk hogy van -e bármilyen segítségre szükségük.
Mindazok, akik önkéntesként szeretnének csatlakozni a példaértékű összefogáshoz, a (99) 515–210-es telefonszámon vagy az onkentes@sopron-ph.hu e-mail-címen jelentkezhetnek. Eddig több mint százan jelezték, hogy részt vesznek a segítő akcióban.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 27. 14:31, kedd | Helyi
Nemsokára postázzák a Nemzeti Petíciót
A héten megkezdik a Nemzeti Petíció postázását a magyar háztartásokba. A petíciót azért indították, hogy a magyarok pénze a magyaroké maradjon.
2026. Január 22. 13:40, csütörtök | Helyi
Itt az új KRESZ!
Megérkezett az új KRESZ, amelyben aktualizálták a jogszabályokat és kiderült a rollerek helyes, szabályszerű használata is. A dokumentum már elérhető és előreláthatólag szeptemberben lép hatályba.
2026. Január 20. 16:30, kedd | Helyi
Tudj meg többet a méhnyakrákról – életet menthet!
Minden év januárjának harmadik hetében rendezik meg az Európai Méhnyakrák Megelőzési Hetet, amely a prevencióra hívja fel a figyelmet.
2026. Január 19. 14:48, hétfő | Helyi
A magyarországi németek kitelepítésének emléknapja
A hazánkból kitoloncolt német kisebbségiek emléke előtt tisztelgünk, akiknek a második világháború évekkel a lezárta után is megnehezítette az életét. Január 19-én rájuk emlékezünk.
