Hírek
2016. Április 29. 11:21, péntek | Helyi
Sopronikon – másodszor is feledhetetlen élmény

A dobogóig vezető útról, az élsport napos- és árnyoldaláról is szó esett a csütörtöki Sopronikonon, melyet második alkalommal rendeztek meg a Liszt központban.
Három kiváló, soproni sportoló volt a vendége a város sikertörténeteit bemutató programnak. Poór Brigitta világbajnoki bronzérmes tereptriatlonos, Szepesi Csenge többszörös Európa- és világbajnok karatézó valamint Honti Kata Euroliga győztes, többszörös Magyar Bajnok és Magyar Kupa győztes kosárlabdázó eredményeiről gyakran esik szó, ám a győzelmekig vezető útról, annak emberi oldaláról már ritkábban hallhatunk. Ezt az élményt pótolta a Sopronikon, ahol a szintén soproni születésű Rádonyi Kristóf, a DIGI Sport kommentátora tette fel kérdéseit a meghívottaknak.
A szórakoztató, oldott hangulatú beszélgetésen három egészen különböző személyiség mesélt kitartásról, lemondásról, egy versenyhelyzet lelki folyamatairól, nőiségről, családtervezésről és persze arról, hogy kinek mit jelent a soproni kötelék. Valamennyien egyetértettek abban, hogy minden feltétel adott ahhoz, hogy élsportolóként is Sopronban készüljenek fel a versenyekre. Mindhárman kiemelték edzőik, sportolótársaik és családjuk támogató jelenlétét, mely pályafutásukat kíséri.
Feledhetetlen élmény volt együtt látni és hallani ezeket a kiváló sportolókat. Azt gondolom, hogy az idei Sopronikonnal ismét sikerült inspiráló élményt nyújtani a közönségnek. A hagyományt folytatjuk, hiszen továbbra is fontosnak tartjuk, hogy bemutassuk Sopron büszkeségeit. – mondta el Horváth Zoltánné, a programot szervező Pro Kultúra Sopron Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója.
Az első Sopronikon tavaly, hagyományteremtő szándékkal került megrendezésre, Szikszai László bútortervező valamint a VOLT fesztivál két főszervezője, Lobenwein Norbert és Fülöp Zoltán részvételével. A meghívottakkal Bakos Piroska televíziós és rádiós műsorvezető beszélgetett, akinek a pályája szintén Sopronból indul
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 16. 15:28, szerda | Helyi
Soproni programok a tavaszi szünetre
Kézműves foglalkozás, tojáskeresés, előadások és sok más színes húsvéti programokkal készültek Sopron és környékén kicsiknek és nagyoknak egyaránt.
2025. Április 11. 12:53, péntek | Helyi
A magyar költészet napja
Április 11-én, József Attila születésnapján ünnepeljük a Magyar Költészet Napját, melynek alkalmából városszerte tartanak ünnepségeket és egyéb programokat Sopronban.
2025. Április 03. 14:31, csütörtök | Helyi
Folyamatosan újulnak meg a soproni utak
Az elmúlt években több mint 100 utca újult meg Sopronban az önkormányzati program keretében, de a munka nem ért véget. A magyar kormány támogatásával 6 milliárd forintból folytatódnak az útfelújítások városszerte.
2025. Március 27. 10:20, csütörtök | Helyi
Az idei évad a csillagoké a Barlangszínházban
Sajtótájékoztatót tartott a Fertőrákosi Barlangszínház a 2025-ös nyári, a Csillagok évadának műsoráról.