Hírek
2019. Május 26. 15:53, vasárnap |
Sport
Forrás: mti
Sorozatban harmadszor Messi a legeredményesebb futballista Európában

Lionel Messi lett a labdarúgás történetének első játékosa, aki sorozatban három alkalommal nyerte meg az európai topbajnokságok legeredményesebb futballistájának járó Európai Aranycipőt.
A 31 éves argentin sztárnak már csak egyetlen kihívója volt a Paris Saint-Germain francia világbajnok támadója, Kylian Mbappé személyében, akinek a PSG péntek esti utolsó bajnoki meccsén négy gólt kellett volna szereznie ahhoz, hogy beérje Messit. Mbappé végül egy gólt szerzett a Reims otthonában 3-1-re elveszített meccsen, így 33 találattal zárt a Ligue 1 góllövőlistájának élén, míg Messi 36 alkalommal volt eredményes a Barcelona színeiben.
Az ötszörös aranylabdás argentin támadó ezzel egyben rekordot is felállított, pályafutása során ugyanis immár hatodszor nyerte el az Európai Aranycipőt, amelynek örökranglistáján a Juventus Európa-bajnok, szintén ötszörös aranylabdás sztárja, Cristiano Ronaldo a második, ő négyszer nyerte el az elismerést.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 11. 09:09, péntek | Sport
El-selejtező - Döntetlennel kezdett a Paks
A kupagyőztes Paksi FC hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott csütörtökön a román CFR Cluj csapatával a labdarúgó Európa-liga selejtező első fordulójának első mérkőzésén.
2025. Július 10. 16:00, csütörtök | Sport
Párizs 2024 - Muhari Eszter, Fojt Sára és Major Veronika átvette a kicserélt bronzérmét
Újra csillogó bronzéremmel a nyakában fotózkodhatott szerdán a tavalyi párizsi olimpián harmadik helyezést elért Muhari Eszter, Fojt Sára és Major Veronika.
2025. Július 08. 16:11, kedd | Sport
Senior kategóriagyőzelem a Gokart OB-n!
A Dakar Ring után a Bruck-i gokartarénába látogatott Ádám, ahol győztesként zárta a versenyt.
2025. Július 03. 07:36, csütörtök | Sport
Csányi Sándor: Amerikából, Ausztráliából és Argentínából is érkezhet játékos a magyar válogatottba
Csányi Sándor, a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) elnöke szerint a közeljövőben az Egyesült Államokból, Ausztráliából vagy Argentínából is érkezhetnek játékosok a magyar válogatottakba.