Városlista
2026. február 14, szombat - Bálint

Hírek

2019. Október 13. 13:05, vasárnap | Külföld
Forrás: mti

Szakértő: Enyhült a terroristaveszély, de nem szabad lekicsinyelni

Szakértő: Enyhült a terroristaveszély, de nem szabad lekicsinyelni

Mostanában jóval kevesebb terrorcselekményt követnek el Európában, de a veszélyt nem szabad lekicsinyelni - mondta Gyarmati István biztonságpolitikai szakértő az M1 vasárnap reggeli műsorában.

A hatóságok erőfeszítéseinek és az enyhülő migrációs nyomásnak köszönhetően csökkent a terrorcselekmények száma, ráadásul nem is mindig migrációs hátterűek - tette hozzá. Ugyanakkor az Iszlám Államról szólva megjegyezte: nem kell újjászerveződnie, mert mint terrorszervezet folyamatosan működik, csak a területeit vesztette el.

Azzal kapcsolatban, hogy a hírek szerint az embercsempészek 4500 dollárért bárkit áthoznak Szíriából Európába, a szakember megjegyezte: ez az üzlet mindig is létezett és létezni is fog, amíg csak igény lesz rá, ám, ez nem gazdasági, hanem rendészeti, bűnüldözési probléma.

A menekültek önkéntes szétosztására vonatkozó máltai egyezményről szólva Gyarmati István arra hívta fel a figyelmet, hogy a megállapodás kizárólag az életveszélyben lévőkre, a tengerből kimentettekre vonatkozik. Az illegális bevándorlók visszatoloncolása azonban alig működik - jegyezte meg.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 09. 13:00, hétfő | Külföld

Lemondott a brit miniszterelnök kabinetfőnöke az Epstein-botrány miatt

Lemondott vasárnap Morgan McSweeney, a londoni miniszterelnöki hivatal kabinetfőnöke, az Epstein-botrányba keveredett és visszahívott volt washingtoni brit nagykövet, Peter Mandelson kinevezésének egykori fő szószólója.

2026. Február 05. 14:00, csütörtök | Külföld

Donald Trump: rendkívül jó a személyes viszonyom a kínai elnökkel

Donald Trump amerikai elnök kijelentette szerdán, hogy \"rendkívül jó személyes kapcsolat\" fűzi Hszi Csin-ping kínai elnökhöz, és mindketten tudatában vannak annak, hogy mennyire fontos, hogy ez így is maradjon.