Városlista
2025. július 9, szerda - Lukrécia

Hírek

2025. Április 15. 07:33, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Szallas.hu: a hazai vendégek többnyire 1-2 éjszakás foglalással utaztak belföldön az első negyedévben

Szallas.hu: a hazai vendégek többnyire 1-2 éjszakás foglalással utaztak belföldön az első negyedévben

Hosszú hétvége híján főként rövid, 1-2 éjszakás belföldi utazásokat választottak a hazai vendégek az év első három hónapjában - derül ki a Szallas.hu friss adataiból.

A szállásfoglaló oldal hétfői közleménye szerint az első negyedéves belföldi foglalások 66 százaléka legfeljebb 70 ezer forint értékű, 27 százaléka 70-170 ezer forint közötti értékű volt. Ebben az időszakban az online fizetések összértékének 26 százalékát fizették SZÉP-kártyával a Szallas.hu oldalán.

A legnépszerűbb város Budapest volt, amelyet Eger, Pécs, Szeged és Hévíz követett. A tíz leglátogatottabb település közé bekerült még Gyula, Siófok, Miskolc, Hajdúszoboszló és Debrecen. A turisztikai régiókat tekintve Észak-Alföldön és Budapest-Közép-Dunavidéken foglalt a legtöbb belföldi vendég, a harmadik helyet pedig a Balaton szerezte meg, még a főszezon előtt.
A szállástípusok közül továbbra is a hotelek voltak a legkeresettebbek, az első negyedév foglalásainak 41 százaléka szállodákba szólt. Az apartmanok a foglalások 25, a vendégházak 17, a panziók 13 százalékát tették ki, míg az egyéb szállástípusokat, például hosteleket a foglalások 4 százalékánál választották a vendégek.

A második negyedévre beérkezett előfoglalások alapján a Balaton térsége kerülhet az élre a régiós népszerűségi listán, megelőzve a hónapok óta vezető Észak-Alföldet. Budapest és Eger továbbra is a legkeresettebb úti célok között szerepel, Siófok pedig a toplista harmadik helyére lépett elő. A Balaton környéki települések közül Balatonfüred, Hévíz, Keszthely és Tapolca iránt is komoly az érdeklődés.

Az utazási szokásokban is észlelhető elmozdulás, a második negyedévre szóló foglalások 40 százaléka kétéjszakás, 25 százaléka hároméjszakás, míg az egyéjszakás utak aránya 24 százalékra csökkent - közölte a Szallas.hu.

Címkék: turizmus

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 09. 12:18, szerda | Belföld

Hubai Imre: az éves öntözési igény többletvíz formájában be van tárazva a tájban

A Vizet a tájba program révén jelenleg 178 millió köbméter többletvíz áll rendelkezésre öntözésre, ami nagyjából megfelel Magyarország éves öntözési vízigényének

2025. Július 09. 07:13, szerda | Belföld

Nagy Bálint: újranyithat a Hévízi Tófürdő fürdőháza, készül a létesítmény hosszú távú fejlesztési koncepciója

A kormány 381 millió forint támogatást biztosít a Hévízi Tófürdő nemrég bezárt, tavi fürdőépületének rövidtávú helyreállítására

2025. Július 08. 16:39, kedd | Belföld

NGM: júniusban ismét többlettel zárt a költségvetés, a kormány változatlanul elkötelezett a költségvetési stabilitás megőrzése é

Magyarország pénzügyei rendezettek, a szigorú költségvetési fegyelem fenntartása változatlanul a kormány kiemelt prioritása

2025. Július 08. 12:44, kedd | Belföld

E.ON: több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás

Több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás a hétfő délutáni vihar után az E.ON Hungária Csoport működési területén – közölte a cég kedden az MTI-vel.