Városlista
2026. június 22, hétfő - Paulina

Hírek

2013. Február 13. 05:00, szerda | Életmód
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Százezrek életét mentheti meg a sófogyasztás csökkentése

Százezrek életét mentheti meg a sófogyasztás csökkentése

Csökkentett nátriumtartalmú ételek vásárlása/fogyasztása többszázezer ember életét mentheti meg egy évtized alatt - mutatott rá egy új tanulmány, amelyről a Los Angeles Times számol be.

Hogyha 1,5 grammra csökkentené mindenki a napi sóbevitelt, ami ideálisnak mondható, akkor egy évtized alatt több százezer ember korai halálozását meg lehetne előzni. A túl sok sófogyasztás ugyanis a vérnyomás megemelésével szívbetegséghez vezet.

Az amerikaiak átlagosan napi 3,6 gramm sót fogyasztanak, de a magyar lakosság sófogyasztása is jóval magasabb az irányadónál. A sófogyasztás jelentős csökkentése hatékonyan csökkenti a vérnyomást is, aminek megemelkedett értéke a szívbetegségek 45 százalékának fő okozója.

A WHO nemrég kiadott ajánlásában megfogalmazta, hogy a napi sóbevitel legyen kevesebb 2 grammnál.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 21. 15:00, vasárnap | Életmód

Meteorológia: megdőlt az országos melegrekord szombaton

Az előzetes adatok alapján megdőlt az országos melegrekord szombaton - közölte a HungaroMet Zrt. szombat délután a Facebook-oldalán.

2026. Június 19. 14:00, péntek | Életmód

Bóna Szabolcs: a klímaváltozás már nem a jövő, hanem a jelen kihívása

Az idei év ismét emlékeztet bennünket arra, hogy a klímaváltozás már nem a jövő, hanem a jelen kihívása - jelentette ki Bóna Szabolcs agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter Facebook-bejegyzésében csütörtökön.

2026. Június 18. 15:00, csütörtök | Életmód

Magyarország csatlakozott az erdők védelmét célzó európai kezdeményezéshez

Magyarország csatlakozott az erdők védelmét célzó európai kezdeményezéshez - közölte az Élő Környezetért Felelős Minisztérium (ÉKFM) szerdán az MTI-vel.

2026. Június 17. 13:00, szerda | Életmód

Erdő Péter fogadta Magyar Pétert

Erdő Péter bíboros, prímás esztergom-budapesti érsek fogadta Magyar Péter miniszterelnököt a budapesti prímási palotában - tudatta a főegyházmegye kedden a Facebook-oldalán.