Hírek
2012. Május 07. 07:13, hétfő |
Külföld
Forrás: mno.hu / MTI
Százezrek nem jutnak vízhez

Már több mint 680 ezer ember számára gond a vízhez jutás Dél-Kínában – jelentette a kínai média a hétvégén.
Kuanghszi-Csuang (Guangxi Zhuang) autonóm terület Pajszo (Baise) városában 220 ezerre teszik azoknak a számát, akik tartálykocsiból, lajtos kocsikból kapják a vizet, illetve palackos ivóvíz fogyasztására kényszerülnek. A szárazság okozta vízhiány több mint 70 ezer haszonállatot is érint, a városhoz tartozó hat megyében eddig összesen 31 ezer hektár termőterületen okozott kárt.
A beszámolók szerint Kuanghszi északi részének ezen a vidékén 2–3 fokkal magasabb a hőmérséklet a szokásosnál, miközben 30–50 százalékkal kevesebb csapadék hullik az átlagosnál. A helyi vezetők erdőtüzektől tartanak.
A súlyos aszály által összesen 480 ezer ember, 187 ezer jószág és 55 ezer hektár mezőgazdasági terület érintett a szomszédos Kujcsou (Guizhou) tartomány 25 megyéjében – közölték a helyi katasztrófaelhárítók. Az érintett térségben több mint 100 ezer ember és 500 jármű szolgálja a lakosság ivóvízzel való ellátását. Az időjárás-előrejelzés ebben a régióban sem jósol csapadékot a következő hetekre.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 19. 09:01, vasárnap | Külföld
Donald Trump és politikája ellen tüntettek az Egyesült Államok számos nagyvárosában
Donald Trump elnök és politikája elleni tiltakozásul összehangolt tüntetéseket tartottak az Egyesült Államok számos nagyvárosában szombaton.
2025. Október 19. 08:57, vasárnap | Külföld
kábítószer-csempész tengeralattjárót semmisített meg az USA
Az amerikai hadsereg feltételezett kábítószer-csempész tengeralattjárót semmisített meg - közölte Donald Trump elnök szombaton.
2025. Október 15. 07:38, szerda | Külföld
Donald Trump: a Hamászt szükség esetén erővel kényszerítjük fegyverletételre
Donald Trump közlése szerint ha a Hamász nem teszi le a fegyvert, akkor erővel fogják erre kényszeríteni. Az amerikai elnök erről a Fehér Házban beszélt kedden.