Városlista
2025. szeptember 14, vasárnap - Szeréna

Hírek

2014. Január 16. 14:47, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

Támogatói adomány esetén nem készítheti el az szja-bevallást a munkáltató

Támogatói adomány esetén nem készítheti el az szja-bevallást a munkáltató

Nem készítheti el a munkaadó azoknak az önkéntes kölcsönös pénztári tagoknak az szja-bevallását, akik támogatói adományt kaptak - hívja fel a figyelmet az adóhatóság.

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) közleményében emlékeztet arra, hogy az önkéntes kölcsönös pénztári tagok egyéni számláján jóváírt támogatói adomány egyéb jövedelemként adóköteles, az adót a bevallás benyújtására előírt határidőig kell megfizetniük a magánszemélyeknek.
A támogatói adomány után 2013-tól 27 százalékos egészségügyi hozzájárulást (eho) is fizetniük kell a magánszemélyeknek, ezért a személyi jövedelemadót és az ehót a jövedelem 78 százaléka után kell kiszámítani.
A támogatói adományban részesülő személyek e változás miatt a 2013-as adóévre vonatkozóan nem kérhetnek munkáltatói adómegállapítást, illetve az adóhatóság közreműködésével elkészített egyszerűsített adóbevallást, bevallási kötelezettségüknek a 1353 számú személyi jövedelemadó bevallással kell eleget tenniük - hívja fel a figyelmet a NAV.
A nyomtatvány kitöltésében segítséget nyújt a 1353 számú bevalláshoz kapcsolódó kitöltő program, mely a www.nav.gov.hu honlapon a "Kiemelt témák" kategóriában található "SZJA" menüpont használatával, néhány kattintással telepíthető.

Címkék: Pénzügy-adó

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 13. 09:27, szombat | Belföld

Ejtőernyős gyakorlattal folytatódott az Adaptive Hussars 2025

Ejtőernyős ugrást hajtottak végre a Különleges Műveleti Parancsnokság katonái pénteken a Várpalota határában lévő nullponti lő- és gyakorlótéren.

2025. Szeptember 13. 09:26, szombat | Belföld

Lázár János részletes, szigorú és őszinte vizsgálatot kért a magyarkúti vonatbaleset ügyében

Minden részletre kiterjedő, \"szigorú és őszinte vizsgálatot\" kért a MÁV vezetésétől a Magyarkút megállónál péntek reggel történt vonatbaleset ügyében az építési és közlekedési miniszter.

2025. Szeptember 13. 09:24, szombat | Belföld

Orbán Viktor: a háborús fenyegetettség közvetlen

A Lengyelországot ért szerdai dróntámadás példázata annak, milyen veszélyes körülmények között élünk nap mint nap, a háborús fenyegetettség közvetlen

2025. Szeptember 12. 07:23, péntek | Belföld

Agrometeorológia: az Alföldön csak lassan mérséklődik az aszály

A hét első felének esői, záporai sokfelé adtak alapos öntözést, de a Duna-Tisza közének déli felén továbbra is igen száraz a talaj.