Hírek
2013. Május 31. 14:20, péntek |
Helyi
Forrás: sopron.hu/MSZP Sopron Környéki Szervezete
Tapsmétert a koncertekre?
Pro és kontra egy bírósági döntésről.
Dr. Fodor Tamás, Sopron polgármestere, dr. Simon István alpolgármester és Karner Gábor, soproni lakos közös sajtótájékoztatót tartott a soproni városházán annak kapcsán, hogy bűncselekmény sértettjeiként ítéletet hozott a Bíróság.
Dr. Fodor Tamás polgármester a sajtótájékoztatón a következőket mondta:
- A másodfokú bíróság jogerősen ítéletet hozott Hruby József soproni lakos büntető ügyében, aki három rendbeli, nagy nyilvánosság előtt elkövetett rágalmazás bűncselekményét követte el a meghozott ítélet szerint.
A három rendbeli bűncselekmény sértettjei: dr. Fodor Tamás polgármester, dr. Simon István alpolgármester, Karner Gábor.
Hruby József 2002-2006-ig MSZP-s alpolgármester, majd 2006-2010-ig a Pénzügyi Bizottság elnöke volt.
A Bíróság kiemelte, hogy a bűncselekményt közéletben jártas személyként, írásban, nagy nyilvánosság előtt követte el a sértettek sérelmére, névtelenül.
A bírósági ítélettel kapcsolatban az MSZP Soproni Szervezete közleményt adott ki.
Ne láss, ne hallj, ne szólj – akkor nem kerülsz bajba! Egy ilyen országot épített fel a Fidesz és kényszerítette bele azokat, akik nem vakok, nem süketek a világra és korábban szabadon élhettek véleménynyilvánítási jogukkal.
Hruby József Sopron korábbi alpolgármestere néhány évvel ezelőtt saját internetes naplójában egyebek mellett meg merte írni, hogy a városi fúvószenekar koncertjén Walter Dezső, korábbi polgármester nagyobb és lelkesebb üdvözlő tapsot kapott a soproniaktól, mint Fodor Tamás regnáló városvezető.
Az írásokért a Fidesz feljelentette Hruby Józsefet, aki ellen nagy nyilvánosság előtt elkövetett rágalmazás okán hozott ítéletet a bíróság. A sértettek és feljelentők, Fodor Tamás, Simon István, Karner Gábor (Fidesz) ezt a minap sajtótájékoztatón adták hírül.
Visszautasítjuk az erkölcsi kioktatást azoktól, akik hatalmukat arra használják, hogy gátlástalan módon saját pártkatonáikat ültetik zsíros pozíciókba a város kórháza, a vízmű élére, és közpénzen városi cégek jól fizető állásaiban dugják el a Fidesz népes klientúráját. Visszautasítjuk az erkölcsről való szónoklást azoktól, akik arra használják a hatalmukat, hogy saját maguknak és családtagjaiknak az ország egyik legzsírosabb trafikjait adják oda a társadalmat becsapni akaró, hamis pályázat – színjáték keretében.
És megkérünk mindenkit, aki képes látni és hallani a Fidesz erkölcstelen világát, őrizze magában az emlékét annak az érzésnek, milyen volt, amikor szabadon lehetett szólni! Mert eljön még az a világ, amikor újra büntetlenül le lehet majd írni, kinek tapsolnak erősebb szimpátiával. Újra, szabadon. Akár ellenzéki, akár kormánypárti!
Az MSZP soproni szervezete egy emberként áll ki Hruby József mellett, és a szólás, a véleménynyilvánítás szabadsága mellett! Az MSZP szolidaritást vállal és megvédi azokat, akiket a Fidesz baloldaliságukért, a demokratikus szabadságjogok és értékek gyakorlásáért jó hírnevükben vagy egzisztenciájukban el akar lehetetleníteni.
MSZP Soproni Szervezete
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 09. 10:26, kedd | Helyi
Csajok Miniben…, de nem úgy!
Beszélgetés Buza Zsuzsa rallyversenyzővel az 59. Mecsek Rally előtt.
2026. Május 28. 08:00, csütörtök | Helyi
Vitézy Dávid: újra elérhető az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer
Újra elérhető szerdától az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer (EMIG) - közölte a közlekedési és beruházási miniszter szerdán a Facebook-oldalán.
2026. Május 24. 12:00, vasárnap | Helyi
Labdarúgó NB I - Robbie Keane távozik a Ferencvárostól
Távozik posztjáról Robbie Keane, a labdarúgó Fizz Ligában ezüstérmes Ferencváros vezetőedzője - adta hírül szombat délután a zöld-fehér klub a honlapján megjelent közleményben.
2026. Május 22. 11:00, péntek | Helyi
Varga Mihály: eredményesen működött az MNB az utóbbi több mint egy évben
Eredményesen működött az utóbbi több mint egy évben az alapfeladatai ellátására összpontosító Magyar Nemzeti Bank (MNB) - mondta Varga Mihály jegybankelnök a Kell még mondanom valamit, Ildikó? podcast csütörtöki adásában.
