Hírek
2025. Január 10. 08:21, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Tavaly novemberben is lassult az ipari termelés
2024 novemberében az ipari termelés volumene 4,2, munkanaphatástól megtisztítva 2,9 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól.
A szezonálisan és munkanappal kiigazított adatok alapján az ipari kibocsátás 1,6 százalékkal kisebb volt a 2024. októberinél - jelentette csütörtökön első becslése alapján a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
A feldolgozóipari alágak döntő többségében visszaesett a termelés volumene tavaly novemberben, mindössze három alágban nőtt a kibocsátás az egy évvel korábbihoz képest, a legnagyobb mértékben a kokszgyártás, kőolaj-feldolgozásban.
Az év első tizenegy hónapjában az ipari termelés 3,9 százalékkal kisebb volt, mint 2023 azonos időszakában - közölte a KSH.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 25. 13:00, szombat | Belföld
Lannert Juditot kérte fel gyermek- és oktatási miniszternek Magyar Péter
2026. Április 25. 11:00, szombat | Belföld
Hann Endre: a háború mint veszélyforrás túlfeszítése tévedés volt a Fidesz kampányában
2026. Április 25. 08:37, szombat | Belföld
Vitézy Dávid: szakmai, alkotó munka kezdődhet a közlekedésben és a közberuházások terén
2026. Április 24. 15:00, péntek | Belföld
A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben
A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben - közölte a légitársaság, miután egy versenytársának vezetője a Wizz Air várható próblémáiról beszélt a magas kerozinár és az ellátási problémák miatt.
