Hírek
2021. December 09. 12:06, csütörtök |
Kék hírek
Forrás: infovárosok - illusztráció: pixabay
Térfigyelő kamerákatt is lopott

Elítélte most a bíróság azt a férfit, aki egyebek közt utcai térfigyelő-kamerákat lopott.
A vádirat szerint a férfi 2018. augusztusban a vádlott vendégségben volt a barátjánál, és a lakásból eltulajdonított egy mobiltelefont, majd 2018 végén egy ugyanilyen alkalommal egy másik mobiltelefont, míg 2019. novemberben egy sarokcsiszolót és egy csavarbehajtót töltővel együtt, továbbá egy autós erősítőt. A sértettnek összesen okozott kár 140 ezer forint, mely megtérült.
2019-ben a vádlott egy esetben Dunaszentmiklóson, egy térfigyelő kamerát és egy rendszám felismerő kamerát tulajdonított el oly módon, hogy az optikai kábeleket egy csípőfogóval elvágta, majd a kamerákat a tartószerkezetről lefeszítette. A másik esetben Bajon két rendszámfelismerő kamerát lopott el oly módon, hogy azok vezetékeit egy csípőfogóval elvágta, a kamerákat pedig szakszerűen leszerelte. 2019. november 4-én Bajon, egy dohánybolt elől egy 5000 forint értékű LED fényfüzért is eltulajdonított oly módon, hogy azt kihúzta a csatlakozóból. 2019. szeptember 15-én a vádlott a Tardos felé vezető 1128-as számú úton, 2019. október elsejéán Süttőnél, a 10-es számú főúton, majd 2019. novemberben Vértessomlón tulajdonított el 1-1 utcai kamerát a tartozékaival. 2019. október 11-én a férfi Balatonbogláron, a Gömbkilátónál az azt megvilágító LED reflektorok közül hat darabot tulajdonított el. A lopásokkal és rongálásokkal okozott kár a legfoglalással megtérült, illetve a hiányzó összegeket a vádlott édesanyja fizette ki minden esetben a sértetteknek – közölte az ügyészség.
A többrendbeli lopás bűntette miatt indult ügyben a Tatai Járási Ügyészség vádirata alapján eljárva a Tatai Járásbíróság előkészítő ülésen elfogadta az elkövető beismerő vallomását, ezért a vádlottat 2 év börtönbüntetésre, 2 év közügyektől eltiltásra ítélte. Az elsőfokú ítéletet az ügyész tudomásul vette, a vádlott és védője enyhítésért jelentett be fellebbezést.
Ezek érdekelhetnek még
2023. Május 24. 09:49, szerda | Kék hírek
Két millió forintért rendelt Elf Bart a NAV
A NAV Győr-Moson-Sopron vármegyei adóellenőrei az egyik népszerű közösségi oldalon látták egy árus hirdetését, akinél nagy tételben lehetett Elf Bart vásárolni.
2023. Május 22. 10:50, hétfő | Kék hírek
Komplett fegyverarzenált találtak egy albán férfinál Röszkén
17 gépkarabélyt, kettő géppisztolyt, kettő pisztolyt, valamint tölténytárakat és lőszereket találtak egy albán férfinál a röszkei határátkelőhelyen - tájékoztatta a Csongrád-Csanád Vármegyei Főügyészség szóvivője.
2023. Május 18. 06:00, csütörtök | Kék hírek
Roadpol: sok teherautó-sofőr nem használja a biztonsági övet
2023. Május 18. 06:00, csütörtök | Kék hírek
Jogerősen húsz év fegyházra ítélték a VV Fanni-ügy vádlottját
Jogerősen húsz év fegyházbüntetésre ítélte a Fővárosi Ítélőtábla a VV Fanniként ismertté vált Novozánszki Fanni meggyilkolásával vádolt B. Lászlót szerdán.