Hírek
2019. Március 18. 07:26, hétfő |
Külföld
Forrás: mti
Terrorcselekménynek minősített a rendőrség egy angliai késelést
Szélsőjobboldali indíttatású terrorcselekménynek minősített vasárnap a rendőrség egy angliai késelést. A sértettet kórházba szállították, sérülései nem életveszélyesek.
Neil Basu, a Scotland Yard országos hatáskörű terrorelhárító és különleges műveleti szolgálatának parancsnoka vasárnap esti tájékoztatójában közölte: a London déli határában fekvő Stanwell kisvárosban előző éjjel őrizetbe vettek egy 50 éves férfit, aki késsel és baseballütővel felfegyverkezve, rasszista jelszavakat skandálva autókat rongált meg, majd megszúrt egy 19 éves fiatalembert.
A helyszínre fegyveres rendőri egységek vonultak ki, és őrizetbe vették a helybéli férfit, aki azóta is rendőrségi őrizetben van.
Neil Basu közleménye szerint a támadás szélsőjobboldali indíttatású terrorcselekmény jegyeit viseli magán, a rendőrség ezért terrorincidensnek minősítette az esetet, és a vizsgálatot a Scotland Yard terrorellenes ügyosztályának nyomozócsoportja végzi.
A londoni rendőrség terrorelhárítási szolgálatának parancsnoka hangsúlyozta: a rendőrség elkötelezetten fellép "a mérgező szélsőséges ideológiák" minden olyan formája ellen, amely fenyegetést jelent a közbiztonságra
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 22. 13:00, vasárnap | Külföld
Az amerikai elnök 10-ről 15 százalékra emeli a globális vámtarifát
Az amerikai elnök közölte szombaton, hogy az előző nap bejelentett 10-ről 15 százalékra emeli az új globális vámtételt.
2026. Február 22. 11:00, vasárnap | Külföld
Robert Fico: ha Zelenszkij nem indítja újra az olajszállítást, az áramkivitel leállítását fogom kérni
2026. Február 21. 15:00, szombat | Külföld
Az amerikai legfelsőbb bíróság érvénytelenítette Donald Trump globális vámintézkedéseit
Az Egyesült Államok Legfelsőbb Bírósága érvénytelenítette a Donald Trump elnök által bevezetett, országonként megállapított vámokat pénteken.
2026. Február 20. 17:00, péntek | Külföld
Donald Trump: Iránnak nem lehet atomfegyvere
Iránnak nem lehet atomfegyvere, mert az aláássa a közel-keleti békét - hangsúlyozta Donald Trump amerikai elnök az általa kezdeményezett Béketanács első ülésén Washingtonban, a Donald J. Trump Békeintézetben csütörtökön.
