Hírek
2011. Július 09. 14:41, szombat |
Belföld
Forrás: OrientPress
Tilos a cápavadászat a Bahamákon
A Bahama-szigeteken betiltották a cápavadászatot, valamint a cápahússal való kereskedést, és annak az országba való behozatalát is.
A tilalmat a mezőgazdasági miniszter, Larry Cartwright hagyta jóvá kedden a fővárosban, Nassauban. A vadászatért járó bírságot pedig a korábban érvényes 3000 dollárról 5000 dollárra emelte - a cápák halászatát ugyanis már 1993-ban korlátozták, a teljes betiltásra azonban csak most került sor - írja a BBC.
A cápapopuláció a térségben az elmúlt években nagy veszélybe került, aminek elsődleges oka az, hogy Kínában nagy a kereslet a húsukra, itt ugyanis a cápából készült ételek a tradicionális fogások közé tartoznak. Az igények kiszolgálásához azonban évente 73 000 tengeri ragadozót irtanak ki.
A környezetvédők üdvözölték a döntést: elmondták, hogy a cápáknak nagy szerepük van a térség ökoszisztémájának egyensúlyban tartásában. Emellett a turizmus szempontjából is fontosak a ragadozók: a szigetekre érkező turisták közül ugyanis sokan kifejezetten a cápák miatt akarnak búvárkodni - ráadásul itt forgatták az egyik Cápa-filmet is.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 20. 15:00, szombat | Belföld
A polgármesterek fizetésének befagyasztását és a havi költségtérítés megszüntetését kezdeményezi a Tisza egy képviselője
2026. Június 20. 14:00, szombat | Belföld
Orbán Balázs lemondott az MCC Alapítvány kuratóriumi elnöki posztjáról
Orbán Balázs lemondott a Mathias Corvinus Collegium (MCC) Alapítvány kuratóriumi elnöki posztjáról - ezt a politikus jelentette be pénteken Facebook-oldalán.
2026. Június 20. 12:00, szombat | Belföld
Szőlő utcai ügy - Pócs János újabb feljelentést tesz a jövő héten
Újabb feljelentést tesz jövő héten az ügyészségen Pócs János fideszes országgyűlési képviselő a Szőlő utcai ügyben. A politikus ezt pénteki budapesti sajtótájékoztatóján közölte.
2026. Június 20. 11:00, szombat | Belföld
Sulyok Tamás aláírta az alaptörvény tizenhatodik módosítását
Sulyok Tamás köztársasági elnök aláírta az alaptörvény tizenhatodik módosítását és elrendelte a Magyar Közlönyben való kihirdetését - közölték az államfő Facebook-oldalán pénteken.
