Városlista
2026. június 24, szerda - Iván

Hírek

2014. November 13. 12:07, csütörtök | Belföld
Forrás: Könyvkultúra Magazin/Oxi

Tíz kicsi karácsony

Tíz kicsi karácsony

Gondolt egy merészet az Athenaeum Kiadó, és úgy döntött, tíz történetben mesél az olvasóknak a karácsonyról.

De miért kell ehhez merészség, kérdezhetnénk, ha nem tudnánk, hogy korunk átlagembere – még ha közhelyes is a megállapítás, de tény – elsősorban az őrületes bevásárlások, a végtelennek tűnő ünnepi étkezések és az évről-évre egyre kellemetlenebb rokonlátogatások fényében éli meg a karácsonyt.

És ha már fény, akkor maradjunk is ennél, az Ünnepek ünnepe című kötet ajánlójában többek között ezt olvashatjuk:

„A karácsony Jézus születésének ünnepe. A szeretet, a családok ünnepe. Karácsonykor vége a legsötétebb éjszakának, a fény győzedelmeskedik a sötétség felett. Megszületett a Megváltó, akit a próféták jövendöltek. Szívünk megtelik melegséggel, elfeledjük a mindennapok gondjait, odafigyelünk egymásra, megajándékozzuk egymást. Ez az ünnepek ünnepe! Folytatás...

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld

Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán

Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.

2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld

V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért

A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.

2026. Június 23. 09:04, kedd | Belföld

Magyar Péter: arra számítunk, hogy a legfőbb ügyész rövidesen le fog mondani

Arra számít a kormány, hogy a legfőbb ügyésznek rövidesen le kell mondania, és le is fog mondani - mondta hétfőn sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszterelnök, Budapesten.

2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld

Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!

Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.