Városlista
2026. május 25, hétfő - Orbán

Hírek

2016. Január 06. 11:43, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Tizenhat településen kifogásolt a levegő minősége

Tizenhat településen kifogásolt a levegő minősége

Tizenhat településen is kifogásolt a levegő minősége az elmúlt 24 óra mérései alapján, Vácon a szálló por koncentrációja meghaladta a tájékoztatási küszöbértéket, a város levegője egészségtelen minősítést kapott

- közölte az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ) a Facebook-oldalán szerdán.

A tájékoztatás szerint Budapest, Százhalombatta, Miskolc, Kazincbarcika, Sajószentpéter, Oszlár, Eger, Debrecen, Szeged, Sopron, Szentgotthárd, Esztergom, Dorog, Várpalota, Dunaújváros és Pécs levegője kifogásolt.

Az érintett településeken az arra érzékenyeknél légzőszervi tünetek - köhögés, nehezebb légzés - jelentkezhettek, a betegek panaszai súlyosbodhattak. Az ÁNTSZ azt ajánlja, hogy az itt élők lehetőleg ne tartózkodjanak hosszú ideig a szabadban, most kerüljék a kültéri, aktív fizikai munkát és a sportolást.

A meteorológiai előrejelzés szerint azokban a térségekben, ahol megérkezik a csapadék, a levegő-egészségügyi helyzet javulása várható - írták.

Címkék: levegő, minőség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 25. 08:36, hétfő | Belföld

Kánikulával indul a hét, majd lehűlés érkezik

Kánikulával indul május utolsó hete, a hőmérséklet csúcsértéke meghaladhatja a 30 Celsius-fokot.

2026. Május 25. 08:35, hétfő | Belföld

Magyar Péter: mit keres még Gulyás Gergely a Parlamentben?

Vajon mit keres még Gulyás Gergely a Parlamentben? - tette fel a kérdést a miniszterelnök a Facebook-oldalán vasárnap.

2026. Május 24. 09:38, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: csökken a kormánytagok, a képviselők és a polgármesterek fizetése

Jelentősen csökkenni fog a miniszterelnök, a miniszterek, az országgyűlési képviselők és a polgármesterek fizetése - közölte Magyar Péter miniszterelnök az RTL-nek adott, szombat este sugárzott interjújában.