Hírek
2019. December 21. 05:03, szombat |
Belföld
Forrás: mti - ilusztráció: pixabay
Tizenkét év után azonosítottak egy gyilkost Zalában
Emberölés bűntette miatt emeltek vádat egy nagykanizsai férfi ellen, aki 12 évvel ezelőtt megölt egy 81 éves embert - közölte a Zala Megyei Főügyészség szóvivője pénteken az MTI-vel.
Pirger Csaba tudatta: a hajléktalan életmódot folytató férfi 2007 decemberében ittas állapotban betört az édesanyja házával szomszédos lakásba. A zajra felébredő 81 éves férfit durván és kitartón bántalmazta, aminek következtében az a helyszínen meghalt.
A Zala Megyei Rendőr-főkapitányság korábbi tájékoztatása szerint a 12 évvel ezelőtti gyilkosság gyanúsítottját júniusban fogták el.
A rendőrök 2007-ben genetikai azonosításra alkalmas nyomokat rögzítettek, de akkor a szakértői vizsgálatok nem hoztak pozitív eredményt. A férfit, akit a rendőrség már 2007-ben lehetséges elkövetőként kezelt, a helyszínen talált genetikai nyomok alapján áprilisban egyértelműen azonosítani tudták.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 12. 07:33, kedd | Belföld
Megalakult az új Országgyűlés – az IPOSZ szerint a kkv-kat érintő döntéseknél nagyobb szerepet kell kapniuk az érdekképviseleteknek
Az áprilisban megválasztott képviselők ünnepélyes eskütételével szombaton megalakult az új Országgyűlés.
2026. Május 12. 07:14, kedd | Belföld
Korrupció miatt őrizetbe vettek egy volt országgyűlési képviselőt
Őrizetbe vett az ügyészség egy volt országgyűlési képviselőt korrupció és fiktív foglalkoztatás gyanúja miatt hétfőn - tájékoztatta a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) az MTI-t.
2026. Május 12. 07:10, kedd | Belföld
Eltörölné a kancellári rendszert a leendő oktatási miniszter
Átvilágítják a tankerületeket és az igazgatókat, felülvizsgálják a Nemzeti Alaptantervet.
2026. Május 11. 13:00, hétfő | Belföld
Németh Zsolt: nem elkezdődik a rendszerváltozás, hanem befejeződik
Az új Országgyűlés megalakulását követően nem elkezdődik a rendszerváltozás, hanem befejeződik, véget ért a posztkommunizmus időszaka - írta Németh Zsolt (Fidesz) országgyűlési képviselő vasárnap a Facebookon.
