Hírek
2017. Május 05. 19:57, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Tizennégy megye harmincegy közössége verseng a Let\'s Colour pályázatán
Elindult a szavazás arra a harmincegy közösségre, amelyek beneveztek a Let\'s Colour Településszépítő Egyesület idei pályázatára, amelyen közösségi falfelületeik festéséhez lehet festéket nyerni.
Az egyesület pénteki közleménye felidézi, hogy a projektben bármely közösség vagy társadalmi csoportosulás elindulhatott, akik tevékeny részt szerettek volna vállalni környezetük megszépítésében. A részvétel során az egyetlen kritérium az volt, hogy az adott közösség életében központi szerepet betöltő, kifestendő beltéri falfelületet a pályázó biztosítsa.
A kiírás nyerteseinek a festéshez szükséges mennyiségű festéket, a grafikai terveket, a munka koordinálását valamint a szakértői támogatást a Let's Colour biztosítja, a festést pedig a közösségek önkéntesen, együtt valósítják meg.
A pályamunkákra az egyesület weboldalán szavazhat a közönség május 21-ig, a 10 ezer fő alatti, valamint a tízezres lélekszámot meghaladó települések kategóriában. A három-három legtöbb voksot gyűjtő pályázat kerül a döntőbe, ahol szakmai zsűri hirdeti ki a győzteseket május 22-én. A döntőbe bejutó, de nem nyert pályázók idén is 50-50 liter színes beltéri falfestéket kapnak. A festéseket legkésőbb augusztus 15-ig kell megvalósítani.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 24. 11:00, kedd | Belföld
Orbán Viktor: Brüsszel és Kijev összefogott ellenük
2026. Március 24. 07:28, kedd | Belföld
Orbán Viktor szerint összejátszanak a titkosszolgálatok és a Tisza
Elfogadhatatlan és szégyenteljes, hogy a titkosszolgálatok kormánnyal szembeni akciói a Tisza Párt érdekében és a Tisza Párton keresztül történnek - mondta a miniszterelnök.
2026. Március 23. 07:18, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: Brüsszel, Kijev és a Tisza összejátszanak a magyar emberek ellen
Nem szabad hagynunk, hogy Magyarországon ukránpárti kormány alakuljon - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke vasárnap Hódmezővásárhelyen, a kormánypártok választási nagygyűlésén.
2026. Március 23. 07:17, hétfő | Belföld
Hűvösebb, csapadékosabb, szelesebb idő várható a héten
A hét elején még sok napsütés várható 15 Celsius-fok körüli csúcshőmérséklettel, majd a hét közepén viharos széllel lehűlés érkezik, megnő a csapadék esélye és többfelé várható eső, a Dunántúlon akár havas eső, hó is hull
