Hírek
2018. Január 29. 10:10, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Több ezer műszaki cikket loptak el egy budapesti raktárból
Több mint 45 millió forint értékű műszaki cikkeket lopott négy férfi egy a főváros XXI. kerületében lévő raktárból - közölte a Fővárosi Főügyészség hétfőn az MTI-vel.
A közlemény szerint a négy férfi megtervezte a bűncselekmény elkövetését, és teherautókat, illetve egy raktárt is bérelt az ellopott műszaki cikkek szállításához, tárolásához.
A vádlottak több mint 1200 darab fűkaszát, mintegy 3000 sarokcsiszolót, csaknem 400 fúrókalapácsot, és más műszaki tárgyakat tulajdonítottak el.
A nyomozó hatóság még tavaly február 24-én megtalálta és lefoglalta a vecsési raktárhelyiségben az eltulajdonított műszaki cikkek többségét.
A négy férfival szemben jelentős értékre, dolog elleni erőszakkal, folytatólagosan elkövetett lopás bűntette miatt nyújtottak be vádiratot az illetékes bíróságra. E bűncselekmény büntetési tétele két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 21. 07:29, péntek | Belföld
Fegyvert fogott a köztársasági elnök
Sulyok Tamás a Magyar Honvédség főparancsnokaként lő- és menetgyakorlatán vett részt, az MH BHD püspökszilágyi kiképzőbázisán.
2025. November 21. 07:24, péntek | Belföld
Borult, csapadékos idő várható a hétvégén, többfelé havazhat is
Borult, csapadékos idő várható a hétvégén, pénteken és szombaton többfelé havazhat, és a szél is megélénkül - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.
2025. November 21. 07:24, péntek | Belföld
Koncz Zsófia: akkor tudunk erős nemzetet építeni, ha boldogok a családok
Akkor tudunk erős nemzetet építeni, ha boldogok a családok, hiszen a családok jelentik a magyarság erejét
