Városlista
2025. április 7, hétfő - Herman

Hírek

2021. Június 26. 15:41, szombat | Belföld
Forrás: mti

Több gazdasági kérdés is helyet kapott a nemzeti konzultációban

A most induló konzultációban több gazdasági témájú kérdés is helyet kapott, a gazdaság megerősítése ugyanis a koronavírus-járvány utáni időszakban is alapvető cél

- mondta a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára a kormány Facebook-oldalára pénteken feltöltött videóban.

Dömötör Csaba hangsúlyozta: várják a véleményeket a családi adóvisszatérítéssel kapcsolatban. Ennek lényege, hogy amennyiben idén Magyarország eléri az 5,5 százalékos gazdasági növekedést, akkor a gyermeket nevelő családok visszakaphatják a 2021-ben befizetett jövedelemadójukat az átlagbér adószintjéig.

Egy kérdés a munkát terhelő adókra vonatkozik, amelyek jelentősen csökkentek az elmúlt években - emelte ki.

Egy másik kérdés arról szól, hogy kapjanak-e alkotmányos védelmet a családtámogatások és a nyugdíjak.

Arra is kíváncsi a kormány, hogy a magyarok támogatják-e a hitelmoratórium további meghosszabbítását.

A minimálbérrel kapcsolatban is várják a válaszokat: a magyarok támogatják-e, hogy annak összege 200 ezer forintra emelkedjen. Ez a lépés azt szolgálná, hogy a gazdasági növekedésből ne csak a vállalatok részesüljenek, hanem a családok is.

A fenti intézkedések több millió magyar ember életét érintik, ezért is biztatnak mindenkit arra, hogy mondja el a véleményét - mondta az államtitkár.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 07. 07:34, hétfő | Belföld

A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok, majd visszatér a tavaszias idő

A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok az ország egy részén, majd a hét második felében erősödik a nappali felmelegedés és a hét végén ismét 20 Celsius-fok közelében várhatók a maximumok.

2025. Április 07. 07:29, hétfő | Belföld

Időközi: Nagy arányú ellenzéki győzelem Mosonmagyaróváron

A szavazatok 78 százalékát szerezte meg a tavaly megválasztott polgármester által támogatott jelölt.

2025. Április 06. 08:15, vasárnap | Belföld

ORFK: a magyar-osztrák határon szombattól egyes határátkelőhelyeken szünetel a határforgalom

Szombat 0 órától szünetel a határforgalom egyes határátkelőhelyeken a magyar-osztrák határon, a működő határátkelőhelyeken hosszabb várakozási időre lehet számítani

2025. Április 05. 07:56, szombat | Belföld

Nagy Márton: elfogadhatatlanul magasak a telekommunikációs szolgáltatások díjai

Elfogadhatatlanul magasak a telekommunikációs szolgáltatások díjai, ezért a kormányzati elvárás az árkorlátozás - közölte Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter a Facebook-oldalán közzétett videóüzenetben pénteken.