Városlista
2026. július 22, szerda - Magdolna

Hírek

2019. Október 23. 05:00, szerda | Belföld
Forrás: mti

Több mint 2 fokkal dőlt meg a napi melegrekord

Több mint 2 fokkal dőlt meg a napi melegrekord

Több mint 2 fokkal dőlt meg a melegrekord kedden - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat Facebook-oldalán.

Ez sorozatban már a harmadik olyan nap, amikor az előzetes adatok alapján megdőlt az országos napi maximum-hőmérséklet rekordja. Szikáncson - mint írták - "július végét idéző magasságba emelkedett a hőmérséklet", 28,7 Celsius-fokot rögzített az automata. Mostanáig ezen a napon 26,2 fok volt a rekord, amit 1943-ban Budapesten mértek.

A fővárosi rekord viszont nem dőlt meg, az továbbra is 26,2 fok.

A meteorológiai szolgálat kiemelte: az időjárás szélsőségességét jól mutatja, hogy több mint 10 fokkal van melegebb az ilyenkor szokásos 14 foknál. A napi csúcshőmérséklet országos átlaga ugyanis 25 fok körül alakult, amely június közepének vagy augusztus végének megfelelő.

Az következő napokban is marad a szokatlanul meleg idő - tették hozzá.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld

Benyújtotta a kormány az ügynökakták feltárásáról szóló törvényjavaslatot

A lezárult társadalmi egyeztetés eredményeinek figyelembevételével benyújtotta a kormány a parlamentnek az elmúlt rendszer titkosszolgálati tevékenységének feltárását lehetővé tévő törvényjavaslatot

2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld

Trenkwalder: meghaladta a 2400 forintot a fizikai dolgozók átlagos órabére idén a második negyedévben

A fizikai munkát végző szak- és betanított munkások átlagos bruttó órabére 2430 forint volt a második negyedévben, ami 8,5 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszakában mért 2240 forintos szintet

2026. Július 22. 07:30, szerda | Belföld

Ellenállási nyilatkozatot tett közzé a Fidesz

2026. Július 22. 07:24, szerda | Belföld

Magyar Péter: várjuk az ügyészségi tájékoztatót a Fidesznél történt házkutatás ügyében

A Fidesz saját tájékoztatása szerint a mai napon házkutatást és lefoglalást hajtottak végre nyomozók Orbán Viktor pártjának szerverei kapcsán. Várjuk az ügyészségi tájékoztatót!