Hírek
2019. Július 10. 05:02, szerda |
Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay
Több mint 7 százalékkal nőtt a Budapest Airport utasforgalma
Több mint 7 százalékkal nőtt a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér utasforgalma az első fél évben az előző év azonos időszakához képest, az áruforgalom a nemzetközi trendekkel összhangban elmaradt a tavalyitól
- derül ki a CAPA légiközlekedési tanácsadó honlapján közzétett adatokból.
A Budapest Airport által kezelt repülőtéren júniusban 9,1 százalékkal 1,5 millióra emelkedett az érkező és induló utasok száma, ezzel az első féléves utasforgalom 7,3 millióra emelkedett, 7,5 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit. A bővülés üteme a Budapest Airport várakozásainak megfelelően jelentősen elmarad az egy évvel korábbihoz képest, akkor 17 százalékkal nőtt az első fél éves utasforgalom.
A CAPA által ismertetett adatok szerint júniusban 15,5 százalékkal 10,7 ezer tonnára csökkent a kezelt légi áru mennyisége. Az első fél évben a Liszt Ferenc-repülőtéren 65,7 ezer tonna árut kezeltek, 7 százalékkal kevesebbet, mint egy évvel korábban. A folyamat megfelel a Nemzetközi Légi Szállítási Szövetség (IATA) által közölt elemzésnek, amely a légi áruszállítási üzletág 3,4 százalékos átlagos globális csökkenését mutatta ki.
Tavaly rekord mennyiségű, 14,8 millió utas fordult meg a budapesti repülőtéren, 13,5 százalékkal több, mint egy évvel korábban.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 30. 10:00, hétfő | Belföld
MÁV: nem kell visszautalni a tévesen kifizetett késési biztosítást
Senkinek nem kell visszautalnia az informatikai hiba miatt tévesen kifizetett késési biztosítást - közölte vasárnap a MÁV.
2026. Március 30. 08:02, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: az ukránok egy ukránbarát kormányt akarnak létrehozni Magyarországon
Az ukránok a pénzükkel, az olajblokádjukkal, és a kémeikkel próbálnak egy ukránbarát kormányt létrehozni Magyarországon - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök vasárnap Békéscsabán.
2026. Március 29. 15:00, vasárnap | Belföld
Nagy István: több mint 45 milliárd forint agrárkárenyhítő juttatás érkezik a gazdálkodókhoz
A Magyar Államkincstár megkezdte a 2025. évi agrárkárenyhítő juttatások kifizetését, így már szinte valamennyi érintett gazdálkodó hozzájuthatott a neki járó forráshoz.
2026. Március 29. 13:00, vasárnap | Belföld
Nagy mennyiségű földgázt talált a Mol Pakisztánban
Másfél éven belül másodszor talált jelentős mennyiségű földgázt Pakisztánban a Mol Pakisztán által vezetett közös vállalat - közölte a társaság az MTI-vel pénteken.
