Hírek
2019. Január 10. 07:27, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Több mint 75 kilogramm kábítószert találtak egy autóba rejtve Röszkénél
A pénzügyőrök több mint 75 kilogramm marihuánagyanús anyagot találtak egy személyautóban Röszkén egy autó dupla alvázában - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) az MTI-vel csütörtökön hajnalban.
A közlemény szerint a NAV munkatársai egy szerb autót ellenőriztek. A járművet vezető, Szerbiából Németországba tartó sofőr úgy nyilatkozott, hogy bejelentenivaló árut nem visz magával. A pénzügyőröknek azonban feltűnt, hogy a raktér padozata eltér a gyári kialakítástól, ezért az autót átvizsgálták.
A szigorított ellenőrzésen a raktér padozatának két szélén egy-egy zsinórra lettek figyelmesek, amit meghúzva a padozat felnyithatóvá vált. Az így kialakított rejtekhelyről 68 csomagban több mint 75 kilogramm növényi törmelék került elő, amire a cannabis-teszt pozitívan reagált.
A pénzügyőrök a több mint 151 millió forint feketepiaci értékű kábítószergyanús anyagot, valamint a sofőrt feljelentéssel átadták a rendőrségnek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 24. 10:26, kedd | Belföld
Holnap éjfélig még benyújtható a katabevallás
A kisadózóknak 2026. február 25-éig kell nyilatkozniuk a 2025-ben megszerzett bevételükről. A nyilatkozat pár perc alatt elkészíthető, és online beadható.
2026. Február 24. 07:35, kedd | Belföld
Választás 2026 - Orbán Viktor: amíg nem jön az olaj, nincs pénz Ukrajnának
Amíg nem jön az olaj a Barátság kőolajvezetéken, addig nincs pénz Ukrajnának
2026. Február 22. 09:16, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor szerint a Tisza, Brüsszel és Kijev titkos paktumot kötött Münchenben
2026. Február 21. 13:00, szombat | Belföld
KSH: decemberben a bruttó átlagkereset 789 200 forint volt
2025 decemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 789 200, a nettó átlagkereset 548 900 forint volt - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
