Hírek
2017. Március 11. 05:00, szombat |
Külföld
Forrás: mti - fotó:illusztráció
Több mint kétmillió eurónyi hamis bankjegyet foglalt le a koszovói rendőrség

Több mint kétmillió euró névértékű, feltehetően hamis pénzt foglalt le a koszovói rendőrség és vámügyőrség pénteken a Taxi fedőnevű művelete során - számolt be róla honlapján a Koha Ditore című pristinai napilap.
Ez az utóbbi két évtized legnagyobb koszovói fogása.
A koszovói belügyminisztérium közleménye szerint két embert - egy albán és egy kameruni állampolgárt - elfogtak, akiknek a gyanú szerint köze lehet a hamisításhoz.
A koszovói-albán határon folytatott ellenőrzés során a hatóságok az átkelésre használt gépjármű csomagtartójában egy táskában találták meg a feltételezések szerint hamis 50, 100, 200 és 500 eurós bankjegyeket. Emellett hamisításhoz használható vegyszereket, valamint majdnem háromezer ív, 500 eurós bankjegyek nyomtatására alkalmas papírt is találtak.
Az európai uniós tagságra törekvő Koszovóban még mindig súlyos problémát jelent a szervezett bűnözés, a határellenőrzések felszínessége miatt pedig a csempészet is virágzik az országban.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 15. 07:38, szerda | Külföld
Donald Trump: a Hamászt szükség esetén erővel kényszerítjük fegyverletételre
Donald Trump közlése szerint ha a Hamász nem teszi le a fegyvert, akkor erővel fogják erre kényszeríteni. Az amerikai elnök erről a Fehér Házban beszélt kedden.
2025. Október 15. 07:37, szerda | Külföld
Német külügyminiszter: a gázai tűzszüneti megállapodás után ideje, hogy Ukrajnában is előrelépés történjen
2025. Október 14. 07:18, kedd | Külföld
Összeütközött két gyorsvonat Kelet-Szlovákiában, a magyar határ közelében, sok a sérült
2025. Október 14. 07:13, kedd | Külföld
Izraeli-palesztin - Aláírták Sarm es-Sejkben a gázai tűzszüneti megállapodást
Aláírta hétfőn Sarm es-Sejkben a gázai tűzszüneti megállapodást Donald Trump amerikai elnök, Recep Tayyip Erdogan török államfő, Abdel-Fattáh esz-Szíszi egyiptomi elnök és Tamím bin Hamad Ál Száni katari emír.